Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 8.12.2023
sk
Marína
cz
Květoslava

Povedať si svoj názor a posťažovať sa je umenie, ktoré zvládne málokto. Mnohí ľudia si nechajú „kakať na hlavu“, opačné extrémy zasa terorizujú úrady či zákaznícke linky svojimi neopodstatnenými podnetmi. Pátrovičovský cirkus predviedol starší japonský muž, ktorého prípad si všimli v Soranews24.

Neúnavným sťažovateľom je 71-ročný Akitoši Okamoto zo Saitamy. Starček neustále bombardoval centrum podpory svojho telekomunikačného operátora telefonátmi, v ktorých sa sťažoval prevažne na to, že jeho telefón neprijíma rozhlasové vysielanie. Firmu KDDI vyzýval k tomu, aby sa mu ospravedlnila za porušenie zmluvy.

Gepostet von KDDI for Global Business am Dienstag, 4. März 2014

Záznamy KDDI ukazujú, že pán Okamoto kontaktoval linku podpory až 24-tisíc krát v priebehu posledných dvoch rokov. Ak by telefonoval 730 dní v rade, tak to vychádza na šialených 33 telefonátov denne. Koľko radosti by mohol mať zo života, ak by svoju energiu a čas smeroval k iným aktivitám!

Spoločnosť naozaj dlho váhala s kontaktovaním polície. Predsa ide o ich zákazníka a sú povinní mu pomôcť. Neustále zbytočné zaťažovanie telefonických operátorov ale firmu vyčerpávalo a oslabovalo jej schopnosť poskytovať pomoc ľuďom, u ktorých to má zmysel. Už toho bolo dosť.

View this post on Instagram

a rainy day in Saitama

A post shared by i_dauyu (@i_dauyu) on

Senior bol zadržaný a prebieha vyšetrovanie prípadu. Muž môže byť obvinený z prečinu, ktorý v Japonsku nesie názov „kladenie prekážky pri podnikaní“. Podľa zákona sa ho môže dopustiť zákazník, akákoľvek tretia strana alebo dokonca aj vlastný zamestnanec, ktorý svojou činnosťou ohrozuje bezproblémové podnikanie.

Zdroj: soranews24.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.