Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta

Na EMEFKA sme ti už predstavili viacero nostalgických článkov. Tentokrát sa zameriame na slovenské relácie, ktoré sledoval (skoro) každý, kto vyrastal v búrlivých 90. rokoch. Poď si zaspomínať s nami.

1. Deka hity

Obľúbená hudobná relácia, v ktorej sme dostali pravidelnú nádielku nových videoklipov. Pamätáme si ešte vášnivé hlasovanie za našich favoritov, sympatickú Slávku Halčákovú ako moderátorku (ktorú neskôr vystriedal Jopo a ešte neskôr Robo Mikla) a niekoľko rozhovorov s rôznymi hudobníkmi. Relácia sa vysielala v rokoch 1996-2006.

2. Maxihra

Maxihra je už sama o sebe kultovou záležitosťou. Všetci sme ju milovali a s potešením sledovali šťastlivcov, ktorým sa podarilo do vysielania dovolať a zahrať si skvelého Crasha Bandycoota. Zúrivé pípanie tlačidiel telefónu, ktorými sa postavička Bendyho ovládala, sa nám už natrvalo usadilo v pamäti.

Za pozornosť tiež stoja hlášky moderátorov (Didiana, Andrej Bičan či Lucia Siposová), ako „Arrive derci, Maxihra končí!“ či „Bendy, Micuš, štartuj, Cicuš!“, ako aj prezývky, ktoré herným postavičkám dali (Umbakarna, Cicuš Micuš, Žaba Žužula či Múmia Lúmia).

3. Ponorka na Dunaji

Celkom zábavná relácia v štýle Pevnosti Boyard, v ktorej decká súťažili v rôznych disciplínach. Na záver sa nesmeli nechať chytiť hlavným zloduchom menom kapitán Magor a získať vytúžené ceny. Okrem súťažiacich v relácii účinkoval aj Ján Kroner, Leopold Haverl či Karol Čálik.

4. Smiechoty

Dnes už nie je problém vyhľadať si najrôznejšie zábavné videá na internete. V roku 1997 sme si však museli vystačiť s televíziou a Smiechotami. Vtipné domáce videá slávili veľkú popularitu a moderátori Iveta Malachovská či Vilo Rozboril to rozhodne nekazili.

Pravdaže, dnes už pôsobí relácia dosť archaicky, avšak vo svojej dobe sme si ju nenechali ujsť.

5. Koleso šťastia

Legendárna vedomostná relácia 90. rokov, ktorá sa nedávno dokonca dočkala aj rebootu. Originál bol však nenapodobniteľný. Dodnes si iste pamätáš fantastické ceny, ako napríklad sadu čajov, chrumky, tyčinky či indulonu. Kráľom sa však bez debaty stali cukrovinky Čierny princ (hláška „…a pre súperov vyberám cukrovinky Čierny princ“ vo svojej dobe zľudovela).

Ako moderátori sa tu vystriedali Jožo Pročko, Peter Marcin či Roman Pomajbo. Skrátka kult ako sa patrí!

6. Cŕn Cŕn

Hovorí vám niečo Cŕn Cŕn? Nie? A čo tak Majster N a jeho povestný žabí sliz? No áno, kto by si ho nepamätal. Nezabudnuteľný šialený exprimentátor v podaní Jozefa Nodžáka bol právom najväčšou hviezdou tejto šou.

Nečudo, že v roku 2000 dostal aj vlastnú reláciu Objavy Majstra N. Jeho hlášky ako „Deti moje osprostené“, „Na bidielka!“ či veselé príhody o susede Patvarošovej sa právom stali kultom.

7. Pokušenie

Úspešná vedomostná súťaž si odbila premiéru na televízii Markíza v roku 1996. Z dnešného pohľadu môže pôsobiť až príliš staticky a nudne, nič to však nemení na tom, že išlo o reláciu, ktorú sme pravidelne a s nadšením sledovali.

Súťažiaci mohli okrem peňažnej hotovosti vyhrať aj elektroniku či auto. Občas sme sa aj niečo nové dozvedeli a Michal Ďuriš ako moderátor tomu tiež dodával úroveň.

8. Slávici na ulici

Zábavná hudobná relácia s Jožom Pročkom tiež patrí k známej tvorbe konca 90. rokov. Nádejných „spevákov“ tvorcovia vyťahovali doslova z ulice a na pódiu im umožnili zažiť pár minút slávy. V roku 1998 si tam zaspieval aj budúci premiér Robert Fico.

https://www.youtube.com/watch?v=L7WtPvKTr3c

9. Kakao

Vydarená detská relácia, ktorá nám spestrovala víkendové rána. Okrem rôznych rozprávok sme sa mohli tešiť na rôzne súťaže, kúzla kúzelníka Mária a skvelú moderátorskú dvojicu Igora Adamca a Martina Vaneka.

Tých neskôr vystriedali Ivan Blahút a Michal Rovňák, pričom Adamec a Vanek prešli do Slovenskej televízie, kde uvádzali súťažný program Bábovka.

10. Od Kuka do Kuka

Zábavné príhody sympaťáka Kuka a Dancúľa, ktoré sprevádzala moderátorka Patrícia Jariabková, sme nemohli vynechať. Program uzrel svetlo sveta ešte pred Nežnou revolúciou, a síce v roku 1985, ale pamätá si ho zrejme každý, kto vyrastal v 90. rokoch.

Samostatnou kapitolou bola hudba Vaša Patejdla, ako aj rôzne rozprávky (Včielka Maja, Bambuľka či Slimák Maťo a Škriatok Klinček), ktoré na deti čakali.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.