Démonická bábika Annabelle smeruje do slovenských kín. Aký je jej skutočný príbeh?

Informácie o bábike Annabelle sa majú zakladať na skutočných udalostiach. Poď si ich s nami pripomenúť.

Zdroj: Warner Bros. / moviestillsdb.com

Tento týždeň sa do našich kín dostáva už tretí diel o démonickej bábike Annabelle. Do siete kín CINEMAX dorazí Annabelle: Návrat27. júna 2019. 

Hoci sú tieto filmy čisto scenáristickými výmyslami a očividnými fikciami, samotná existencia tajomnej bábiky sa zakladá na skutočnosti. Alebo sa to aspoň tvrdí. Menší náhľad na tento prípad sme mohli vidieť v prvej časti hororu V zajatí démonov. Poďme sa však pozrieť na to, ako to malo byť naozaj.

Tajomné sily sa prebúdzajú

Všetko, čo o bábike Annabelle vieme, pochádza zo zdrojov Eda a Lorraine Warrenovcov. Tých vo filmoch V zajatí démonov stvárnili Patrick Wilson a Vera Farmiga. Warrenovci skutočne prípad bábiky Annabelle vyšetrovali.

V skutočnosti však bábika nemala žiadny ďalší súvis s ich inými prípadmi, ako je naznačované vo filmoch. Navyše jej výzor v snímkach nemal so skutočnou podobou bábiky nič spoločné.

Warrenovci sa dostali k bábike začiatkom 70. rokov. Jej majiteľkou bola mladá študentka zdravotníctva (jej meno nepoznáme), ktorá ju dostala v roku 1968 ako darček. Po niekoľkých dňoch však táto študentka a jej spolubývajúca zistili, že niečo nie je v poriadku.

Bábika sa údajne sama presúvala po byte (dievčatá ju vraj často nachádzali na odlišnom mieste, než ju pôvodne uložili), prípadne svojvoľne menila pozície (raz ležala na chrbte, potom na bruchu). Čoskoro začali dievčatá nachádzať kúsky papiera rozhádzané po byte s nápismi „Pomôžte mi, pomôžte nám.“

Nevinný duch?

Majiteľka bábiky už pochopila, že musí konať a usporiadala špiritistickú seansu s médiom. Počas nej zistili, že v bábike prebýva duch dievčaťa menom Annabelle Higgins, ktorá tragicky zahynula vo veku 7 rokov.

Duch vyjadril túžbu ostať v bábike spolu s jej majiteľkou. Môže sa to zdať bizarné, ale počas seansy dievčatá udelili duchovi „povolenie“ ostať v bábike. Mysleli si, že problémy sú tým pádom vyriešené. Lenže to pravé peklo ešte len začalo.

Byt podľa ich slov prestupovala zlá energia a dievčatá cítili, ako sa nimi snažia manipulovať nadprirodzené sily. Priateľ jedného z dievčat si údajne jedného dňa v byte zdriemol a prebudil sa na to, že ho škrtí nejaká neviditeľná sila. Na rukách mal jazvy, akoby po škrabancoch. Bábika Annabelle sa mu podľa jeho slov vtedy dívala priamo do očí.

Warrenovci na scéne

V tejto chvíli sa do situácie vložili Ed a Lorraine Warrenovci. Tí vyhlásili, že žiadny duch menom Annabelle Higgins neexistuje, ale v skutočnosti ide o démonickú entitu, ktorá sa snažila získať ľudského hostiteľa a posadnúť ho.

Warrenovci sa ponúkli, že Annabelle vezmú do svojej úschovy, avšak už počas jazdy autom takmer havarovali. Ed tvrdil, že sa im podarilo doraziť v bezpečí len preto, lebo bábiku „spacifikoval“ svätenou vodou.

Warrenovci umiestnili bábiku do svojho múzea prekliatych predmetov a podľa nich ide o najnebezpečnejší „úlovok“, aký sa tu dá nájsť. Návštevníkom je odporúčané, aby sa v blízkosti bábiky správali maximálne opatrne. Aj po smrti Eda a Lorraine sa pre fanúšikov po tomto múzeu usporiadavajú prehliadky a práve bábika Annabelle púta najviac pozornosti.

Sedí v uzavretej vitríne, na ktorej je napísaná výstraha, aby skrinku nikto neotváral. Traduje sa však, že istý mladík historke o bábike neveril a otvorene sa jej posmieval. Ed Warren následne mladíka vyhodil, a ten sa len o niekoľko hodín neskôr zabil na motorke.

Nie všetci však týmto hororovým historkám veria. Viacero skeptikov poukazuje na to, že Warrenovci v prípade Annabelle nepredložili vlastne žiadne dôkazy, len efektne znejúce strašidelné historky. Mnoho odborníkov navštívilo aj ich múzeum a prezrelo si aj údajné dôkazy ohľadom iných prípadov, ktoré Warrenovci vyšetrovali.

Podľa nich ide o podvody s absolútne nulovou výpovednou hodnotou. Ľudí, ktorí majú tendenciu veriť paranormálnym javom, však rozhodne Warrenovci a ich údajne pravdivé príhody oslovujú. Momentálne sa nakrúca už tretí diel na motívy ich prípadov. Do kín dorazí budúci rok.

Pokiaľ ide o najnovší film Annabelle: Návrat, mrazivú atmosféru a infarktové ľakačky si bezpochyby najlepšie užiješ na najväčšom plátne na Slovensku, a síce v IMAXe, ktorý ešte zintenzívni výraznú zvukovú stránku tohto populárneho hororu.

Zdroj: nhregister.com, wikipedia.eng

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
13
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Kvíz: Otestuj svoje vedomosti z oblasti fantasy literatúry

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME