Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Démonický i neuveriteľne sústredený, píše sa v novej biografii o Elonovi Muskovi. Koľko má identít?

Nová kniha o živote Elona Muska odkrýva širokú škálu jeho osobností.


Spisovateľ Walter Isaacson, ktorý napísal už mnoho biografií o známych osobnostiach, povedal, že podľa neho má miliardár Elon Musk viacero odlišných „osobností“, ktoré sa prejavujú v rôznych situáciách. O zakladateľovi spoločností Tesla a SpaceX píše vo svojej novej knihe.

„Existuje viacero osobností Elona Muska a sú chvíle, keď je brutálny. Potom nastanú chvíle, keď si až epicky uvedomí podstatu samého seba, čo je desivé i inšpirujúce zároveň. Niekedy je zase neuveriteľne sústredený inžinier,“ povedal Isaacson pre The Atlantic v rozhovore uverejnenom v pondelok, píše Insider.

„Jednou zo vzrušujúcich výziev je orientácia v mnohých identitách Elona Muska. Na rozdiel od všetkých ostatných osobností, o ktorých som písal, je dosť živý a jednoducho iný,“ pokračoval autor.

Od inžinierskeho až po démonický režim

Isaacson uviedol, že podľa jeho názoru je Muskovo angažovanie sa v Twitteri „naozaj problematické“. Jeho práca s elektrickými vozidlami v spoločnosti Tesla však bola a je „celkom užitočná“.

„Je to človek s viacerými náladami, režimami a osobnosťami. Od inžinierskeho až po démonický režim,“ povedal spisovateľ. „Niekedy môže byť bezohľadný až dokonca nebezpečný. Inokedy dokáže tvoriť úžasné veci.“

Démonický i neuveriteľne sústredený, píše sa v novej biografii o Elonovi Muskovi. Koľko má identít?
Shutterstock

Isaacsonovi nie je profilovanie vplyvných mužov cudzie. Napísal už životopisy o Stevovi Jobsovi, Albertovi Einsteinovi či Leonardovi da Vincim. Autor už skôr uviedol, že v rámci procesu písania strávil tri roky pozorovaním Muska.

„Keď sa dostanete k človeku veľmi blízko, ako som to robil ja posledné tri roky s ním, pochopíte toho človeka, pochopíte jeho motivácie,“ povedal. „A zistíte, že je tam veľa chýb,“ dodal.

vtipné príspevky od žien, rok 2022, twitter, tweety, ženský zmysel pre humor, zábava, ženy

Určite si prečítaj:

20 najvtipnejších vecí, ktoré v roku 2022 ženy napísali na internete

Bratranec Elona Muska Peter Rive v biografii o Muskovi uviedol, že stolová hra Dungeons and Dragons vyzdvihla v detstve najlepšie stránky Muskovej osobnosti, informoval portál Insider.

„Už ako dieťa mal Elon celý rad rôznych správaní a nálad,“ povedal Rive. Musk bol podľa neho oveľa iný človek, keď hral hru Dungeons and Dragons. Musk zvyčajne hral ako Dungeon Master, ktorý v podstate funguje ako hlavný rozprávač a rozhodca každej hry.

„Ako Dungeon Master bol neuveriteľne trpezlivý, čo podľa mojich skúseností nie je vždy jeho štandardná osobnosť, ak viete, čo tým myslím,“ dodal Muskov bratranec.


Tagy:

Nicolette Ftáčková
Vyštudovala som žurnalistiku a moja láska k písaniu sa zrodila už v detstve, keď som sa zvykla zavrieť do izby a hodiny písať rôzne príbehy. Zaujíma ma aktuálne dianie doma i v zahraničí, no môj záber tém je veľmi široký. Rada píšem o zaujímavých ľuďoch a hľadám inšpiratívne príbehy. Spoločenské a LGBTI+ témy sú mi blízke.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.