(De)motivačné knihy s veľavravnými názvami obsiahnuté v jednej vete

K motivačným knihám sa uchyľujeme, keď potrebujeme nájsť radu či pomoc. Tieto ju skrývajú už vo svojom samotnom názve.

Dánsky umelec Johan Deckmann vytvoril sériu kníh, respektíve len ich obálok, ktoré obsahujú jednoduché rady či zhrnutia už vo svojom samotnom názve. Nepotrebuje tak stovky strán, aby celým davom túžiacim po motivácii mohol zhrnúť ich základnú myšlienku. Výstižné názvy ich totiž samy v sebe dokážu poňať dostatočne.

Kniha Ako sa zmieriť s tými istými vecami rok po roku by určite našla pár vďačných čitateľov medzi zúfalcami, ktorí si každý Nový rok kladú tie isté nesplniteľné ciele, ako sú napríklad naučiť sa nový jazyk, jesť zdravo či aspoň začať chodiť do fitka. Johan navádza k jednoduchému riešeniu: skrátka sa zmieriť s tým, čo už robíme.

Year After Year @johandeckmann #johandeckmann

A post shared by Johan Deckmann (@johandeckmann) on

Kto nič nerobí, aspoň nič nepokazí. Mlčať je zlato. Tie a mnohé iné príslovia sú obsiahnuté v prostom názve knihy Ako zostať ticho a nechať ostatných veriť , že ste múdri. Mnohí ľudia by sa jej teda mohli držať obzvlášť v prípadoch, keď k nejakej problematike nemajú čo povedať – alebo len tak, v rámci prevencie.

You Are Smart @johandeckmann #johandeckmann

A post shared by Johan Deckmann (@johandeckmann) on

Johan Deckmann sa konečne odhodlal povedať nahlas to, čo je najväčšia nočná mora všetkých rojkov, ktorí veria, že pozitívnymi myšlienkami a správnym prístupom sa raz dočkajú červeného Ferrari či vily s bazénom na Miami: Pravdepodobný smutný príbeh o tom, ako nikdy nenaplníte svoje sny. Pre niektorých príliš pesimistické, pre iných skrátka len realita.

Your Dreams @johandeckmann #johandeckmann

A post shared by Johan Deckmann (@johandeckmann) on

Medzi motivačnú literatúru s podobnou ideou, alebo rovno ako voľné pokračovanie by sa dala uviesť aj kniha Úplný, ale nevyhnutný sprievodca priemernosťou – na tú sa môžete vrhnúť hneď, keď sa zmierite s ideou, že splnenia svojich snov sa už aj tak nedočkáte. Ale vlastne, už len prečítaním názvu ste sa na ňu už vrhli. Tak už to len stráviť.

Mediocrity @johandeckmann #johandeckmann

A post shared by Johan Deckmann (@johandeckmann) on

Autor nezabúda ani na tých, ktorí vždy hľadajú vinu vo všetkých iných ľuďoch okrem seba. Táto fiktívna kniha nesie názov Ako sa hnevať na ľudí zato, že nerobia to, čo si mal urobiť sám za seba. Zdá sa, že napriek pomerne rozšírenému obviňovaniu iných miesto seba to mnohí ešte nevedia a táto kniha ich má o tom dostatočne poučiť.

Projection @johandeckmann #johandeckmann

A post shared by Johan Deckmann (@johandeckmann) on

Ľuďom, čo beznádejne a večne bažia po láske by mala konečne pomôcť tiež kniha zhrnutá v jednej vete, a to Ako sa zamilovať do predstavy zamilovania sa. Nič totiž nedostojí večnému idealizovaniu natoľko, ako predstava o dokonalej láske, ani dokonalá láska samotná. Uchopená z trochu iného uhlu by však mohla pomôcť aj večným cynikom.

The Idea of Falling in Love @johandeckmann #johandeckmann

A post shared by Johan Deckmann (@johandeckmann) on

Večným babrákom, ktorí zase do všetkého prplú a nikdy nič nenechajú na pokoji, je určená kniha Ako pokaziť to, čo mohlo byť dokonalé. Samozrejme, to, či na to potrebujú návod, je naozaj otázne – na druhej strane, táto kniha našťastie návod neobsahuje, keďže jej text tvorí len názov samotný. Ten však stojí za zamyslenie.

Perfect @johandeckmann #johandeckmann

A post shared by Johan Deckmann (@johandeckmann) on

Niektoré z Johanových fiktívnych kníh prichádzajú aj vo fiktívnych dvojiciach, ako napríklad dilógia kníh: Príbehy pre moje vnúčatá a Príbehy, ktoré dúfam moje vnúčatá nebudú počuť. Za zamyslenie nepochybne stojí to, ktorá z nich je tá hrubšia. Omnoho, omnoho hrubšia. A na ktorú budú vnúčatá zvedavejšie. Omnoho, omnoho zvedavejšie.

Stories For My Grandchildren @johandeckmann #johandeckmann

A post shared by Johan Deckmann (@johandeckmann) on

Takisto Nepríjemné pravdy a Upokojujúce lži by v Johanovom poňatí vyšli ako dilógia. Tu však otázku, ktorá z tejto dvojice by bola objemnejšia necháva (aspoň na svojom Instagrame) nezodpovedanú. Asi by totiž veľkosť ich objemu mohla vyjsť zhruba narovnako.

Unpleasant Truths/Comforting Lies @johandeckmann #johandeckmann

A post shared by Johan Deckmann (@johandeckmann) on

Johan nezabúda ani na tých, čo sa radi urazia a tých na internete rozhodne nie je málo. Zanedbať ale nechce ani druhú skupinu ľudí, teda tých, čo by sa uraziť chceli. Dnes sa totiž každý uráža pre hocičo a preto by sme všetci mali pamätať na Dôvody, prečo sa uraziť aj na Dôvody, prečo sa neuraziť. A opäť, ktorá z nich je tá hrubšia?

Offended @johandeckmann #johandeckmann

A post shared by Johan Deckmann (@johandeckmann) on

Ďalšou motivačnou knihou obsiahnutou vo svojom vlastnom názve je aj Ako dosiahnuť úspech prostredníctvom zníženia svojich štandardov. Nie ste spokojní so svojím životom, prácou, láskou? Návod je prostý a vzťahuje sa na všetky oblasti – úspech je zaručený. Skrátka znížte dostatočne svoje očakávania a dostaví sa sám.

Instant Success @johandeckmann #johandeckmann SOLD

A post shared by Johan Deckmann (@johandeckmann) on

Aj pre večne skúšajúcich abstintentov má Johan vlastnú publikáciu, tentokrát s názvom Ako si pomýliť vodu s vodkou niekoľkokrát za deň. K úspešnej rekonvalescencii od alkoholizmu by zrejme neviedla, ale výhovorku poskytuje vcelku adekvátnu a tá je niekedy potrebnejšia než hocijaká rada.

Vodka With Water @johandeckmann #johandeckmann

A post shared by Johan Deckmann (@johandeckmann) on

Autor sa venuje aj ľuďom zamurovaným v práci, ktorá ich nebaví a nenapĺňa – pomenoval ju opäť trefne, Ako sa každé ráno zobudiť a stráviť svoj cenný čas budovaním sna niekoho iného. Ľahšie sa im iste budú vstávať, keď si vybavia túto knižku na nočnom stolíku – alebo teda len jej názov.

Somebody Else's Dream @johandeckmann #johandeckmann

A post shared by Johan Deckmann (@johandeckmann) on

A keby vám pritom náhodou zamrzol úsmev na tvári, Johan nazabúda ani na ďalšiu knihu vo forme názvu Ako stratiť všetku sebaúctu a stále sa usmievať akoby ste vyhrali milión dolárov. Koniec koncov, v dnešnej spoločnosti, či skôr na sociálnych sieťach, sa nenosí dať najavo, že niečo nie je perfektné. Ktorá (de)motivačná kniha by prišla vám najviac vhod?

A Million Dollars @johandeckmann #johandeckmann

A post shared by Johan Deckmann (@johandeckmann) on

Zdroje: sadanduseless.com, instagram.com
Titulný obrázok: sadanduseless.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
12
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Neobvyklé fotografie mladej ženy nesú so sebou silný odkaz a už na prvý pohľad ťa určite zaujmú

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME