Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Dnes je Deň otcov. Otec, to je ten rodič, ktorý sa nás vždy zastával a bol vždy za toho miernejšieho a vtipnejšieho. Ten, ktorý nám dal prvýkrát potiahnuť z cigarety, alebo vypiť glg rumu so slovami – nehovor to mame! Áno, ten tvor, ktorý ťa má rád ako koňa, len to nedáva najavo mľaskavými bozkami a supersweet prezývkami ako mama.

Ktovie prečo, no chudáci otcovia nemajú svoj sviatok populárny tak ako matky. Vieme, že by si na to určite zabudol, a keďže sme super, týmto ti to pripomíname. Darček už za teba ale nekúpime, smola. Nevadí, radšej si zaspomínaj na pekne prežité časy a popremýšľaj nad tým, aký bol a aj stále je tvoj otec super aj napriek tomu, že je niekedy úplne mimo.

Otcovské vtipy

Neexistuje otec, ktorý by sa nesnažil presadiť svoj vycibrený zmysel pre humor a neservíroval ti ho na dennej báze. „Počul si ten vtip o slonovi vo výťahu? Ja tiež nie. Šiel som po schodoch.“ Mamka, ostrieľaná životom s tvojím ocom dlhé roky, už ani nereaguje. No ty sa zasmeješ buď zo súcitu, alebo zo skutočnosti, že ten vtip je tak trápny, až je vlastne smiešny. Po otázke, o koľko je Amazonka dlhšia ako Níl chvíľu naozaj premýšľaš. „O päť písmen„. Ach bože.

giphy.com

Rady nad zlato

Aj otcovia nás chceli občas poučiť o živote. Chceli prekonať mamine „teplo sa obleč“, „slušne sa správaj“ alebo „nezačni drogovať“. A tak nám do hlavy vštepovali iné dôležité životné múdrosti ako „Nikdy nenechaj pivo nedopité!“ alebo „Nepožičiavaj si niečo, čo si nemôžeš dovoliť stratiť!

Bola s ním vždy väčšia sranda

Nosenie na chrbte, vyhadzovanie do vzduchu, pozeranie mamkou zakázaných hororových filmov, vyjedanie čipsov a sladkostí, vyrábanie šarkanov, stanovačky…

brightside.me

Finančné poradenstvo level: otec

Toto si zažil určite každý z nás. Vzhľadom na finančnú krízu, ktorá na Slovensku trvá hádam odjakživa niet divu, že nás otec pri drankaní o peniaze vždy odbil nejakou hláškou. „Myslíš, že mám stroj na peniaze?!“ alebo „Peniaze nerastú na stromoch, choď a zarob si!“ Tatkovia si potom ešte stopro neodpustili tiché hundranie na ich márnotratných potomkov: „Banda všivavá, keď som bol ja v ich veku, boli sme vďační aj za pomaranče na vianočnom stole…“

Ockove dievčatko

Dievčatá, len si spomeňte na to, ako sa vám snažil pliesť vrkôčiky, aj keď mu to vôbec nešlo. Ako otváral tajnú komoru s nábojmi do vzduchovky, keď sa s tebou rozišiel prvý frajer. Aj keď bol možno niekdy moc ochranársky, s tým, že zabije všetkých chlapcov, čo sa na teba pozrú, to nemyslel až tak vážne. Otcovia sú proste takí. Ale drsnota nedrsnota, ak si ako dievčatko chcela, aby sa prezliekol za princeznú, pil čajík z hrnčeka pre bábiky či hral bábkové divadlo, on to sakra bez frflania spravil.

memehub.sk

Chlap chlapovi

A čo chalani? Koľkých z vás otec učil, ako si konečne oholiť tie otrasné prvopubertálne fúziky? Možno si pamätáte na baliace hlášky, ktoré ťa učil a ktoré síce platili na baby tak akurát v sedemdesiatom piatom, ale určite bol presvedčený, že ti pomôžu získať ženu snov aj teraz. A keď došlo na ošemetné vysvetľovanie vecí ohľadom sexu, len si sa chytal za hlavu, nech to preboha už konečne skončí. No na základných radách, ktoré ti dal ako chlap chlapovi naozaj niečo bolo, napríklad: „Vždy si umy zuby skôr ako si dáš kravatu a nikdy, nikdy sa nerozprávaj pri pisoári so spolumočiacim!“

Bonus: Najčastejšie výroky otcov

1. Myslíš, že som továreň na peniaze?
2. Peniaze nerastú na strome.
3. Keď som bol v tvojom veku…
4. Nespím, mám len zatvorené oči.
5. Nebudem ti to stokrát opäť opakovať!
6. Vyrástol si v chlieve?
7. Takto sa s mamou nerozprávaj!
8. Keby ti Jano povedal, skoč z okna, skočil by si?
9. Dnešné deti, to už nie je to, čo bývalo.
10. Trochu tvrdej práce ešte nikomu neublížilo.
11. Prestaň plakať, lebo ti dám pár vzduchom chladených, aby si mal dôvod!
12. Kto šetrí, má za tri.
13. To pochopíš, až keď budeš starší.
14. Ani nevieš, ako dobre si sa narodil!
15. Nech ťa blchy štípu celú noc.
16. Čo ja viem, spýtaj sa mamy.
17. Nehovor to mame!

giphy.com

Máte tiež nejaké zaužívané hlášky či užitočné rady, ktoré vám vravel otec? Podeľte sa o ne do komentára 🙂

Titulná fotka: Mercury press


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť