Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 30.11.2022
sk
Ondrej, Andrej
cz
Ondřej

S Nikolou je to ako s hipsterom. Je veľmi ťažké vymyslieť exaktnú definíciu. Nato, aby si ju spoznal, jednoducho potrebuješ oko. Potom ti stačí jeden jediný pohľad, a hneď vieš, či je jednou z nich alebo nie.

Nikoly sa vyskytujú všade a takmer každé pracovisko či školský kolektív má nejakú tú svoju. Žije pre sebecké hedonistické pôžitky a svetu okolo seba nič nevracia. Je nevďačná, arogantná, neváži si nikoho a nič. Nemá žiadnu sebaúctu, ale aj tak sa tvári, že je „queen“. Celá jej existencia sa točí okolo nie celkom podareného sebaskrášľovania.

Prichystali sme si pre vás Desatoro Nikoly, ktoré s identifikáciou pomôže každému, kto zatiaľ s týmito tvormi nemá dostatočné skúsenosti.

1. Shopping je Pán Boh tvoj! Nebudeš nakupovať fejky, aby si sa v nich pretŕčala

Šaty ako „Kajlí“, sukňa ako Selena, čižmičky ako „Džidži“. Aj keď Nikola nikde nerobí, neustále sa v jej šatníku objavujú najnovšie módne kúsky. Áno, nechýbajú ani tie hlúpe cyklošortky. Nakupovanie je základný životný prejav Nikoly a prakticky jej jediné hobby. Sú tieto drahé značkové veci originál alebo fejk? Nikto nevie. A asi na tom ani nezáleží, keďže je Nikola fejk úplne celá…

EMEFKA

2. Nevezmeš si štekle nadarmo!

Nikola má svoju zásadu – štekle sa nosia len niektoré výnimočné dni! Tie, keď sa treba poriadne odviazať, byť neslušná, ukázať svoju zmyselnú stránku a pritiahnuť pozornosť všetkých mužov v miestnosti. V dni, keď Nikole miznú akékoľvek zábrany a predáva sa ako šunka vo výklade mäsiarstva. Nikola má teda štekle na nohách každý deň.

EMEFKA

3. Spomeň, aby si sa v deň sviatočný v bavoráku odfotila!

Každá queen si zaslúži svojho tátoša a každá správna Nikola sa musí predvádzať selfíčkom z bavoráku. Že je to ojazdená dvadsaťročná škatuľa, ktorú kedysi ukradla albánska mafia v Nemecku? To nikomu neprekáža! Jej fanúšičky autám skutočne nerozumejú, akurát reagujú ako Pavlovove psy na názvy známych značiek. Mužské osadenstvo sa zasa sústredí na iné detaily fotky…

EMEFKA

4. Ohováraj kamošky a rodinu svoju!

„Hej, videla si tú novú babu, čo nastúpila na ekonomické? Podľa mňa je to neskutočná pizda. Neviem, nič mi nespravila, ešte sme sa ani nebavili. Ale podľa mňa je neskutočná pizda!“ Správna Nikola ohovára vždy, všade a každého.

Špecialitkou sú ničím nepodložené, z prsta vycucané klebety, ktoré vychádzajú z mylných a povrchných dojmov. Nikola to nazýva ženská intuícia™. Pomáhajú jej aj horoskopy.

EMEFKA

5. Na bare nezaplatíš!

Po prehýrenej noci v bare prichádza čas platiť! Je ale nepredstaviteľné, aby queen Nikola zaplatila za službu ako normálny človek! „Viete, ja som influencerka. Na instáči mám celkom dosť veľa fanúšikov. Ak by ste mi to dali zadarmo, spravila by som vám promo! Nie? A nejako inak by sme sa nevedeli dohodnúť? Máte manželku?“

EMEFKA

6. Koks neodmietneš!

Nájsť šťastie v medziľudských vzťahoch, v sebarozvoji, v práci, či v akejkoľvek užitočnej činnosti? Nemožné! Nikola by musela niečo robiť a každý vie, že šľachta nerobí! Namiesto toho môže vždy siahnuť po „skratke ku šťastiu“ v podobe bieleho prášku. Nikola nikdy nie je bez zásob, keďže vždy má okolo seba dostatok džentlmenov, ktorí sa s ňou za malú protislužbu ochotne podelia…

EMEFKA

7. Sedliaka nevyfajčíš

Na prvý pohľad to znie ako niečo celkom normálne. Veď, prečo by sa mala žena zbližovať s niekým hlboko pod jej úroveň? Má to ale jeden háčik. Nie je sedliak ako sedliak a Nikola má vlastné kritériá.

V očiach Nikoly je sedliakom akýkoľvek muž, ktorý a) nevyzerá ako topmodel, s ktorým si môže robiť spoločné selfíčka a zvyšovať tak svoju „trhovú hodnotu“ b) nie je taký bohatý, aby ešte tri generácie jeho potomkov mohli každý deň na raňajky zožrať päťstoeurovku.

EMEFKA

8. Nepostneš bez filtra fotku z fitka svoju a nezabudneš hashtagy pridať!

Mačičky, kvetinky, či ten, vďaka ktorému tvoja tvár vyzerá ako ksicht voskovej bábiky, ktorá prešla lisom. Fotofiltre sú najlepším priateľom Nikoly. Sociálne siete zaplavuje selfíčkami a ďalšími selfíčkami.

Čo už. Keď niekto nemá ani len maličký náznak vlastnej osobnosti, na sebaprezentáciu mu ostáva len telesná schránka. Aspoň o ňu sa Nikola poriadne stará a chodí do fitka. Vlastne nie. Aj vo fitku sa len fotí…

EMEFKA

9. Nevyspíš sa s kamošmi frajerovými, ktorí peniaze nemajú!

„Je to pravda, fakt ma to mrzí. Troška sme s chalanmi vypili. Neviem, čo sa to stalo. Iba sme sa bozkávali. A vlastne, nejako došlo k tomu, že to pokračovalo aj troška ďalej. S Maťom. So Slávom. S Adamom. Potom aj Peťom. S Danom nie, ten je socka. Ale… ale ty si všetkému na vine! Keby si každý deň nebol v robote, tak by sa to nestalo…“

EMEFKA

10. Nepožiadaš o tigrované legíny kamošku svoju, ani o nič neónové, čo v jej skrini je!

Tigrované vzory, neónové farby, trblietky a veľké logá. To sú najväčšie klenoty šatníka správnej Nikoly. Bez týchto neprehliadnuteľných kúskov by Nikola nebola ničím a len ťažko by dokázala upútať pozornosť.

Tak, ako z Tonyho Starka robí Iron Mana jeho oblek, aj Nikola je Nikolou vďaka svojmu šatstvu. Je preto prirodzené, že svoje extravagantné veci si Nikola nekonečne váži a miluje ich. Toto oblečenie je nedotknuteľné a nikdy sa nepožičiava.

EMEFKA

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť