Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 26.3.2023
sk
Emanuel
cz
Emanuel

Optické ilúzie patria medzi klasiky internetových virálov a predstavujú skvelý spôsob, akým sa s kolegami zabaviť počas obednej prestávky.

Tentoraz sa internetom šíri obrázok, oproti ktorému sú ostatné ilúzie len nevinnými srandami. Fotografia, ktorá ti dokonalo zauzlí mozog, naplní ťa temnotou a začneš pochybovať o všetkom, čo vidíš a čo vnímaš vo svojom okolí. Niektorí ľudia sa vyjadrili, že im z nej zostalo zle, alebo sa dokonca rozplakali! Je to táto snímka:

cursed_confusion from cursedimages

Na prvý pohľad to vyzerá ako izba plná náhodného bordelu. Má to ale jeden háčik – skús pomenovať aspoň jednu vec na obrázku. Musí to byť jednoduché. Dobre si obrázok prezri a nikam sa neponáhľaj.

Confused Mark Wahlberg GIF - Find & Share on GIPHY

Robí ti to problém? Ale predsa to nemôže byť také ťažké! Veď sám cítiš, že všetky tie veci sú ti známe! Aspoň jednu! Čo sa to deje?

Blink 182 Wtf GIF - Find & Share on GIPHY

Obrázok bol vytvorený aby simuloval vnímanie človeka, ktorý utrpel porážku. Asi všetci z nás majú skúsenosť so starým človekom, ktorý z dôvodu choroby strácal orientáciu a nedokázal pomenovať základné predmety okolo seba. Vďaka tejto optickej ilúzii máme možnosť aspoň na chvíľu nahliadnuť do hláv staručkých seniorov, odkázaných na našu pomoc.

Na Reddite, Facebooku aj inde sa obrázok stretáva so samými šokovanými reakciami. Ľudia, ktorí porážku zažili, opisujú, že počas nešťastnej udalosti sa cítili rovnako bezmocne, ako pri tomto obrázku. Pre nás všetkých z toho vyplýva ponaučenie – mali by sme si svoje mozgy vážiť a používať ich naplno, kým môžeme.

Zdroj: reddit.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje