Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.3.2024
sk
Anežka
cz
Anežka
, Agnes, Ines

Ani si to neuvedomujeme, ale pri niektorých činnostiach a povinnostiach máme radšej všetko okolo toho, ako samotný princíp danej činnosti. Síce si užívame konkrétnu činnosť, no bez tej doplnkovej by to jednoducho nebolo ono.

Sú niektoré rituály, ktoré sa nedajú absolvovať inak. Napríklad, také kino si už nevieš predstaviť bez popcornu alebo nachos, alebo burger bez hranoliek. 

Kino a nachos

Sú veci, ktoré sú jednoducho neoddeliteľné. Len málokto zvládne ísť do kina bez toho, aby si tam nekúpil pukance alebo nachos. Samozrejme, že cola, z ktorej ti treba po polhodine cikať, nesmie chýbať. Občas ideš do toho kina iba kvôli tomu, aby si si mohol dopriať tieto špecialitky.

David Calderón, Unsplash

Film a pukance

Nielen v kine, ale aj doma si musíš k filmu niečo vždy zakúsnuť. Minimálne sú to vždy nejaké tie chipsy alebo krekry. Úplne iný level to je už pri Netflixe, ten si niekto nevie ani predstaviť bez tohto „chillu“. 

Káva a koláčik

Mnoho ľudí ide na kávu s tým, že idú viac na koláčik ako na samotnú kávu. Keby si však dokázal nahlas priznať a povedať kamoške „poďme na koláčik,‘‘ tak by ťa možno rýchlo zavrhla. Niekedy je naozaj ten koláčik väčším potešením ako káva. 

Toa Heftiba, Unsplash

Škola a spolužiaci

Do školy sa nikdy nikto netešil na to, že bude sedieť v lavici a učiť sa. Alebo na to, že pôjde odpovedať. Vždy sme sa najviac tešili na našich spolužiakov. Bolo úplne jedno, či sme na základnej, strednej alebo vysokej škole. Táto vec sa nemení.

Silvester a alkohol

Silvester by mal byť o oslave prichádzajúceho roka a rekapitulovaní toho minulého. Jediné, čo rekapitulujeme, sú poldecáky pred nami a úplne zabúdame, že je vôbec nejaký Silvester.

Končí to zväčša tým, že sa všetci desať minút pred polnocou naháňate, aby ste stihli odpočítavanie. Poviete si, že máte čas a napokon to končí tým, že si štrngáte desať minút po polnoci, lebo ste na odpočítavanie pozabudli.

JESHOOTS.com, Pexels

Maturitný ročník a stužková

Každý sa teší na maturitný ročník, no nie preto, lebo ho čaká skúška dospelosti, ale stužková slávnosť. Tú si nakoniec aj tak nepamätáš, lebo sa spiješ ako také teľa. Česť výnimkám.

Pozeranie hokeja alebo futbalu

Ani nie si taký nadšený z toho, že sa hrá nejaký zápas a konečne poznáš aspoň nejaké mená hráčov, ale z toho, že máš pred sebou pivo. Taktiež ťa na tom najviac teší samotná atmosféra, kvôli ktorej si väčšina ľudí ide pozrieť zápas niekam von, akoby mal pokrikovať doma. Tam nestojí za to si ani maľovať čiarky na tvár.

Festival a kamaráti

Aj keď by to malo byť tak, že na hudobné festivaly ideme, pochopiteľne, za hudbou, nie vždy to tak končí. Mnohí ľudia podľahnú tomu, že sa po roku znova vidia s viacerými svojimi kamarátmi a rovnako podľahnú aj sile alkoholu. Potom to končí tak, že ani nevedia ako a zmeškajú svojho obľúbeného interpreta.

Vonecia Carswell, Unsplash

Titulná fotka: Jake Hills, Unsplash


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.