Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 25.9.2023
sk
Vladislav
cz
Zlata

Detektív Hercule Poirot rieši nový prípad. Hororová detektívka Prízrak v Benátkach láka na atmosféru aj skvelých hercov

Snímka zamieri do našich kín už vo štvrtok.


Geniálny detektív Hercule Poirot v podaní Kennetha Branagha sa nám už stihol predstaviť v dvoch celovečerákoch. Snímky Vražda v Orient exprese aj Smrť na Níle boli vcelku štýlové detektívky a celkom sa im darilo aj po stránke tržieb.

Tvorcovia to teda skúsia aj do tretice. Premiéru si už tento štvrtok (14.9.) odbije novinka Prízrak v Benátkach. Ako Poirot sa opäť predstaví Kenneth Branagh, ktorý sa znovu chopil aj réžie.

Hororový detektívny príbeh

Hercule Poirot žije v povojnových Benátkach a profesiu detektíva zavesil na klinec. Vyšetrovanie mnohých prípadov, ale aj skúsenosť so svetovou vojnou, ktorá ukázala barbarskosť človeka, Poirota zlomili a on už nechce mať so zločinom nič spoločné.

Napriek tomu sa mu však nevyhne. Navštívi ho totiž stará priateľka Ariadna Oliver (Tina Fey), ktorá ho pozve na seansu vyvolávania duchov. Od Poirota chce, aby jej pomohol dokázať, že ide o podvod. Poirot súhlasí, seansa je však veľmi rýchlo prerušená vraždou jedného z hostí. Všetci ostatní hostia sú podozriví a len Poirot môže odhaliť, kto je skutočný vrah.

YouTube video

Najlepší diel série?

Vo vedľajších úlohách sa predstavia aj Kyle Allen, Camille Cottin, Jamie Dornan, Jude Hill, Kelly Reilly, Riccardo Scamarcio, Michelle Yeoh, Emma Laird, Ali Khan či Amir El-Masry. Stojí za zmienku, že klasický detektívny príbeh bude tentokrát ochutený hororovým korením. A z traileru pôsobí celkom sviežo, zaujímavo a poriadne atmosféricky.

Na takomto popise snímky sa zhodli aj zahraniční kritici, ktorí Prízrak v Benátkach hodnotia pozitívne. Viacerí uviedli, že ide zatiaľ o najlepší diel tejto filmovej série. Prízrak v Benátkach zamieri do slovenských kín už 14. septembra.

film, Prízrak v Benátkach, detektívka, horor, slovenské kino, filmová novinka, kino premiéra
CinemArt SK

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.