Detektív s Tourettovým syndrómom pátra v lákavej kriminálke po vrahovi svojho mentora

Pozoruhodne vyzerajúca kriminálka nám spestrí jesenné dni.

Zdroj: Continental Film

Do kín sa chystá originálne vyzerajúca kriminálka. Jej názov je Sirota Brooklyn a režisérsky sa pod ňu podpísal herec Edward Norton, ktorý si aj zahral hlavnú úlohu. Okrem toho pracoval aj na scenári. Film vychádza z románu Jonathana Lethema a odohráva sa v New York City v 50. rokoch. Hlavnou postavou je detektívov Lionel Essrog, ktorý trpí Tourettovým syndrómom.

Ide o chronické neurologicko-psychiatrické ochorenie, ktoré sa prejavuje najrôznejšími svalovými tikmi či obsesívnym opakovaním slov, viet a vydávaním podivných zvukov. Lionelovi však ani jeho ochorenie nebráni venovať sa práci detektíva na sto percent. Keď je jeho mentor Frank Minna zavraždený, Lionel sa rozhodne vypátrať vraha.

Pre Edwarda Nortona ide o druhý režisérsky zárez (v roku 2000 režíroval romantickú komédiu Rabín, kňaz a krásna blondína). Vo vedľajších úlohách sa predstavia aj Bruce Willis, Bobby Cannavale, Gugu Mbatha-Raw, Leslie Mann, Alex Baldwin či Willem Dafoe.

Film pôsobí originálne už tým, že jeho hlavným hrdinom je detektív s Tourettovým syndrómom. Navyše sa zdá, že táto jeho choroba bude do celkového príbehu zapadať a tvorcovia s ňou dokážu zaujímavo pracovať. Trailery lákajú na atmosférickú a herecky perfektnú kriminálku, pri ktorej rozhodne nebude núdza o prekvapivé zvraty.

Sirota Brooklyn sa už premietala na filmovom festivale Telluride a odniesla si vcelku pozitívne hodnotenia recenzentov. Tí chválili najmä Nortonov výkon, réžiu a zaujímavý scenár. Upozorňujú však, že film si viac užijú milovníci pomalšie rozprávaných snímok. Na Slovensku sa Siroty Brooklyn dočkáme už 31. októbra 2019.

Continental Film

Zdroj: Continental Film

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
17 hororových zážitkov z postele, pri ktorých nebudeš vedieť, ako máš reagovať

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME