Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila
Zdroj: ©Shutterstock

Deti iracionálne prísnych rodičov sa podelili o pravidlá, ktoré museli kedysi dodržiavať

Niektorí ľudia by skutočne radšej nemali mať deti.

Vychovať dieťa je neľahká úloha, ktorá sa bez určitých zákazov splniť skrátka nedá. Čo je ale veľa, to je naozaj veľa. Deti nekompromisne prísnych rodičov sa nedávno na Reddite podelili o vskutku absurdné zákazy, ktoré sprevádzali prakticky celé ich detstvo. Poďme si zopár z nich prečítať.

1. Mal som zakázané bez maminho zvolenia načať akúkoľvek novú potravinu. Ak nebolo v chladničke otvorené mlieko, musel som jej zavolať a spýtať sa, či môžem otvoriť ďalšie, hoci bolo rovno tam. Ak nezdvihla telefón, musel som počkať, kým sa vráti domov.

2. Nesmel som prdieť. Za každý prd ma ako trest čakal dvojhodinový pobyt vonku, bez ohľadu na to, aké bolo práve počasie. Raz som takto v treskúcej zime upadol do bezvedomia a skončil v nemocnici. Mal som asi osem, lekári okamžite zalarmovali sociálku. Zvyšok detstva som strávil u starých rodičov.

3. Nikdy mi to nikto otvorene nepovedal, no mala som prakticky zakázané mať zlú náladu. Na strednej mi diagnostikovali ťažkú depresiu. Namiesto toho, aby tam mama bola pre mňa, mi vykričala, aká som nevďačná, a povedala, že ak sa „okamžite nespamätám“, už ma nebude ľúbiť. Slzy boli u nás doma neprípustné.

4. Moja mama trpela paranojou a naozaj žila v tom, že ma chcú všetci uniesť. Z duše neznášala nášho poštára. Keď som mala asi tri alebo štyri, povedala mi, že je nelegálne vychádzať z domu, keď poštár doručuje poštu. Každý deň o 11:15 som teda so strachom utekala do svojej izby a schovávala sa pod posteľou, až kým neodišiel.

prísni rodičia, rodičovský zákaz, deti, príhody, historky, poštár doručuje poštu
Shutterstock

5. Môj otec bol posadnutý absurdnými pravidlami, ktoré sa týkali hádam všetkého. Pri večeri som musel z taniera najprv zjesť zelené fazuľky a potom pokračovať v jedení v smere hodinových ručičiek. Ak som si náhodou nabral zo zlej strany taniera, chytil ho celý, ako bol, a šmaril ho o stenu.

6. Raz som dostal domáce väzenie na dva mesiace, lebo som kvôli pokazenému autobusu meškal domov zo školy.

Slováci prezradili, bez akých počítačových hier si nevedeli predstaviť detstvo

Odporúčame prečítať:

Slováci prezradili, bez akých počítačových hier si nevedeli predstaviť detstvo

7. Do osemnástky som mala večierku o pol desiatej večer. Nech sa dialo, čo sa dialo, o pol desiatej som musela byť osprchovaná v pyžame, ideálne už rovno v posteli. Polhodinu pred tým mi zabavili mobil a prelustrovali všetky správy s kamarátmi, aby zistili, o čom si s nimi píšem. Otvárali mi poštu, čítali denník… a do dnešného dňa nevedia pochopiť, prečo im nič nehovorím.

8. Mala som prísny zákaz používať v hre The Sims akékoľvek cheaty na peniaze, lebo „takto skutočný svet nefunguje“. Keď som hrala, naši vždy prišli z času na čas skontrolovať, koľko má moja rodina peňazí. Raz som im načierno prihodila 50-tisíc. Mama si to všimla, ja som dostala „zaracha“ a The Sims som už viac nevidela.

prísni rodičia, rodičovský zákaz, deti, príhody, historky, notebook, laptop, The Sims, počítačové hry
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje