Piatok 3.12.2021
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Človek nikdy nevie, kedy stretne svoju osudovú lásku. Dôkazom toho sú aj príbehy detí, ktoré sa delia o historky z prvého stretnutia ich rodičov. Lebo jeden by nikdy nepovedal, že aj z hovoru na zlé číslo môže vzniknúť krásne manželstvo.

1. Môj ocino bol na strednej veľmi populárny, mamina strávila väčšinu času doma nad knihami. On si ju teda nikdy nevšimol, teda až do momentu, keď ju omylom na školskom parkovisku nezrazil autom. Mal také výčitky svedomia, že ju chodil každý deň navštevovať do nemocnice a od tej doby sú nerozlučná dvojka.

2. Môj otec má dvojča – vyzerajú na vlas rovnako. Pred mnohými rokmi prišlo jeho dvojča do práce so svojou frajerkou, kolegyňou mojej mamy. Keď odišiel, mama pochválila kolegyni vkus a len zo žartu sa opýtala: „Asi nemá náhodou brata dvojča, však?“

3. Mamina s jej sestrou brigádovali v rýchlom občerstvení a aby si skrátili čas, hodnotili zadky zákazníkov. Môj otec dostal desinu.

4. Moja mama a jej sestra každoročne posielali vianočné pohľadnice vojakom, ktorí boli ďaleko od svojho domova. Ocko bol jediný, ktorý im kedy odpísal. Tri roky bol ich vzťah založený len na listovej komunikácii, až sa napokon stavili, kto bude za kým cestovať. Ak vyhrá v najbližšom futbalovom zápase tím, ktorému fandila mamina, musel cestovať otec za ňou a zase naopak. Mama vyhrala.

https://giphy.com/gifs/90s-nickelodeon-rockos-modern-life-CQXjjMNCvDVok

5. Moji rodičia sa stretli pri venčení psov. Mama tou cestou chodila každé ráno, no otec tam bol v ten deň prvýkrát. Vraj ho tam jeho pes ťahal zo všetkých síl, vôbec nechcel povoliť a tak napokon ustúpil a nechal sa viesť… Až k mojej mame.

6. Pred mnohými rokmi bola mama na rande s nejakým čudným týpkom, čo sa šialene opil. Odbehol si na záchod a tam sa skĺzol vedľa pisoára, ktorý práve okupoval môj otec. Zrazu sa len vyrútil z toaliet, držal otca za ruku, dovliekol ho k stolu a povedal mojej mame: „Musíš počuť tohto chlapa šťať!“

7. Ocino bol študent na výmennom pobyte, ktorý sa zaľúbil do dcéry páru, ktorý mu poskytol bývanie. Na tom by nebolo nič divné, keby sa do nej nezaľúbil len z fotky. Nakoniec sa mu podarilo ju skontaktovať a ešte dodnes sú šťastne zobratí.

8. Obaja moji rodičia pracovali za mlada v tom istom obchode. Mamina bola za kasou, otec umýval okná. Nikdy pred tým sa nerozprávali, mama ho vlastne ani neregistrovala. Až do momentu, kedy po nej ocko pokukoval tak intenzívne, až sa zabudol a nastriekal čistič na okná zákazníkovi do tváre.

https://giphy.com/gifs/love-funny-jim-carrey-bGCRttS05VC7K

9. Moja mama šéfovala oddeleniu, v ktorom pracoval môj otec. Nemal tam veľmi dobrú povesť, vlastne sa o ňom hovorilo, že pred ním neunikne žiadna sukňa. Mama si ho teda zavolala na koberček. Mala v pláne ho prepustiť, pretože jeho pracovná morálka nebola najlepšia a to, že robil rozruchy medzi zamestnankyňami bola už len posledná kvapka. Otec to však vedel so ženami tak dobre, že namiesto výpovede, dostal pozvanie na rande.

10. Naši sa stretli na mestskej hromadnej guľovačke. Zlomil jej nos snehovou guľou.

11. Mama sa vracala z vysokoškolskej párty a po ceste domov našla otca na mol opitého plávať vo fontáne. Keď prišla bližšie, priplával k nej a povedal jej, že je pekná.

12. Môj otec zavolal na zlé číslo – na číslo mojej mamy. A zakaždým, keď sa pokúšala zavesiť, on pokračoval v rozhovore…

https://giphy.com/gifs/90s-nickelodeon-rockos-modern-life-CQXjjMNCvDVok

13. Moja mama bola tanečnica, ktorá si mimo sezóny privyrábala v hoteli. S otcom sa po prvý raz stretla, keď niekto zavolal na políciu a ohlásil, že v danom hoteli je bomba. Otec bol jeden z policajtov, ktorí to prišli preveriť.

14. Mama bola družička na svadbe svojej sesternice, otec bol svedok jej nastávajúceho. Neustále sa pokúšal zbaliť inú družičku, ktorá očividne nemala záujem, až to mojej mame nedalo. Prišla za ním a povedala: „Hej, ona nemá záujem, ale ja som aj tak lepší úlovok!“

15. Moji rodičia sa stretli na cintoríne. Nič drastické, ani smutné – len cezeň vedie skratka, ktorú mladí v tom čase veľmi obľubovali. Náhodou do seba vrazili, zakecali sa a boli tam až do skorého rána.

16. Naši sa stretli vďaka mačiatkam. Ich spoločný kamarát mal záletnícku mačku, ktorá sa jedného dňa vrátila domov gravidná. Keď porodila mačiatka, obvolal všetkých svojich známych, no a mama s otcom si prišli jedno adoptovať presne v ten istý deň.

https://giphy.com/gifs/awww-xTiTniMqpYz1KJ5Wik

17. Môj otec bol policajt, moja mama pracovala v stánku s donutmi. Najväčšie klišé na svete, ale stalo sa.

18. Obaja rodičia študovali medicínu. Jedného dňa ich profesor spároval a dal im za úlohu pitvať mŕtvolu. Ich láska vzplanula nad bezvládnym mŕtvym telom…

19. Otcovi sa pokazilo auto, takže si to musel naspäť do mesta došliapať. Moja mama sa nad ním zľutovala a zobrala ho.

20. V ten deň mali obaja moji rodičia cestovať vlakom, otec však skorším ako mama. Niekde sa mu ale podarilo vytratiť lístok a tak si musel kúpiť druhý. Medzičasom sa však jeho pôvodný vlak naplnil, tak si kúpil lístok do toho ďalšieho. Jeho miesto bolo vedľa mojej mamy. A ja odvtedy verím, že čo sa má stať sa jednoducho stane.

https://giphy.com/gifs/wrestling-awww-BgLhkj7gjXEs0

Zdroj: buzzfeed.com
Titulná fotka: Shutterstock


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť