Streda 6.7.2022
sk
Patrik, Patrícia
cz
Den upálení mistra Jana Husa

Deťom na základnej škole dali namiesto mlieka tmel na podlahy. Jedno museli previesť do nemocnice

Celý incident prešetruje polícia.


Na základnej škole Sitʼ Eeti Shaanax Glacier Valley Elementary School na Aljaške došlo k skutočne nemilému incidentu. Ako píše aj portál Unilad, deti dostali namiesto mlieka tmel na podlahy!

Žiaci vo veku päť až dvanásť rokov v škole dostali raňajky, ale niečo im na nich nehralo. Mlieko síce na prvý pohľad vyzeralo ako mlieko, ale keď sa z neho napili, v hrdle a ústach cítili pálenie. Jedného zo študentov dokonca previezli do nemocnice.

Školákom dali namiesto mlieka tmel
Shutterstock

Pri preskúmaní nápoja sa prišlo na to, že nejde o chutné mlieko, ale o tmel na podlahy. Polícia v tejto súvislosti rozbehla vyšetrovanie, ale jej predstavitelia sa nechali počuť, že zrejme nešlo o úmysel, ale o omyl. Vedúca polície Bridget Weiss ale zdôraznila, že na prípade pracujú trénovaní experti a sú odhodlaní zistiť, „čo sa stalo a ako sa to stalo“.

Škola v oficiálnom vyjadrení uviedla, že hneď, ako sa zamestnanci dozvedeli o reakcii, ktorú nápoj vyvolal, prikázali deťom, aby túto látku prestali konzumovať. Následne kontaktovali rodičov aj políciu. Prišlo sa na to, že dávkovač mlieka, ktorý poskytla spoločnosť NANA Management Services, z nejakého dôvodu obsahoval podlahový tmel. Je možné, že k omylu došlo preto, lebo tmel a mlieko majú veľmi podobné balenie.

Školákom dali namiesto mlieka tmel
Shutterstock

Samotná spoločnosť NANA tiež netuší, ako k takejto chybe došlo. „Sme uprostred komplexného vyšetrovania, ktoré sa zameriava na každý faktor, aby sme presne určili, čo sa stalo a identifikovali potenciálne bezpečnostné opatrenia,“ uviedla v oficiálnom stanovisku.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť