Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.6.2023
sk
Medard
cz
Medard

Deťom na základnej škole dali namiesto mlieka tmel na podlahy. Jedno museli previesť do nemocnice

Celý incident prešetruje polícia.


Na základnej škole Sitʼ Eeti Shaanax Glacier Valley Elementary School na Aljaške došlo k skutočne nemilému incidentu. Ako píše aj portál Unilad, deti dostali namiesto mlieka tmel na podlahy!

Žiaci vo veku päť až dvanásť rokov v škole dostali raňajky, ale niečo im na nich nehralo. Mlieko síce na prvý pohľad vyzeralo ako mlieko, ale keď sa z neho napili, v hrdle a ústach cítili pálenie. Jedného zo študentov dokonca previezli do nemocnice.

Školákom dali namiesto mlieka tmel
Shutterstock

Pri preskúmaní nápoja sa prišlo na to, že nejde o chutné mlieko, ale o tmel na podlahy. Polícia v tejto súvislosti rozbehla vyšetrovanie, ale jej predstavitelia sa nechali počuť, že zrejme nešlo o úmysel, ale o omyl. Vedúca polície Bridget Weiss ale zdôraznila, že na prípade pracujú trénovaní experti a sú odhodlaní zistiť, „čo sa stalo a ako sa to stalo“.

Škola v oficiálnom vyjadrení uviedla, že hneď, ako sa zamestnanci dozvedeli o reakcii, ktorú nápoj vyvolal, prikázali deťom, aby túto látku prestali konzumovať. Následne kontaktovali rodičov aj políciu. Prišlo sa na to, že dávkovač mlieka, ktorý poskytla spoločnosť NANA Management Services, z nejakého dôvodu obsahoval podlahový tmel. Je možné, že k omylu došlo preto, lebo tmel a mlieko majú veľmi podobné balenie.

Školákom dali namiesto mlieka tmel
Shutterstock

Samotná spoločnosť NANA tiež netuší, ako k takejto chybe došlo. „Sme uprostred komplexného vyšetrovania, ktoré sa zameriava na každý faktor, aby sme presne určili, čo sa stalo a identifikovali potenciálne bezpečnostné opatrenia,“ uviedla v oficiálnom stanovisku.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje