Deťom vstup zakázaný. Týchto skvelých 10 animovaných seriálov si užijú výhradne dospelí

Drsný humor v animovanej podobe.

Zdroj: Tornante Company

Na Emefke sme vám už ponúkli výber filmov, ktoré sú určené pre dospelých divákov, takže, logicky, nesmieme obísť ani seriály. V nich máme „dospelých“ titulov naozaj pomerne dosť. Snažili sme sa vybrať rokmi overené klasiky, ale aj súčasné hity. Určite si medzi nimi nájdete svojho favorita.

South Park

Klasika. Kto by South Park nepoznal? Koniec-koncov, s veľkým úspechom sa niekoľkokrát vysielal aj na našich televíznych staniciach. Absurdné a satirické epizódy, kde sa pre nejaký ten vulgarizmus nešlo ďaleko, mali nápad, vtip a nekorektne sa obúvali do najrôznejších spoločenských javov (od politiky až po pop-kultúru). Zatiaľ posledná 22. séria si odbila premiéru 26. septembra 2018.

BoJack Horseman

Vynikajúca a originálna dramédia od Netflixu, ktorá s čiernym humorom nazerá na depresiu, alkoholizmus či rasizmus. Plusové body seriál zbiera aj za originálny svet, v ktorom ľudia a antropomorfizované zvieratá žijú bok po boku. Zatiaľ sme sa dočkali piatich sérií a v budúcnosti dorazí aj šiesta. Zatiaľ posledná séria si odbila premiéru v septembri minulého roka.

Griffinovci

Animovaný sitcom Griffinovci vznikol v hlave Setha MacFarlanea, ktorý ho zároveň aj produkuje a dabuje hneď tri postavy svojráznej rodinky Griffinovcov: Petera, Briana a Stewieho. Diváci aj kritici si seriál obľúbili vďaka svojráznemu absurdnému humoru, skvelým nápaditým scenárom a absolútnej nekorektnosti. Griffinovci majú zatiaľ na konte 17 sérií, pričom fanúšikovia sa môžu tešiť aj na tú 18.

Simpsonovci

Ďalšia klasika, ku ktorej je asi zbytočné niečo písať. Simpsonovcov pozná každý, a to aj ten, kto tento seriál nikdy nevidel. Príhody podarenej famílie zo Springfieldu sa stali pop-kultúrnym fenoménom a jedným z najlepších animovaných sitcomov všetkých čias.

Seriál má za sebou už úctyhodných 30 sérií, pričom tie posledné už citeľne strácajú na humore. Ako celok sa však tento seriál stále teší vysokej popularite.

Futurama

Sci-fi braček (alebo skôr sestrička) Simpsonovcov. Vytvoril ju Matt Groening a rozhodne išlo o parádny a vtipný kúsok. Futurama sa dočkala viacerých ocenení, hoci sa z nej predsa len nestal až taký fenomén ako v prípade Simpsonovcov. Napriek tomu ide v mnohom možno aj o kvalitnejší titul. Na konte má 7 sérií.

Robot Chicken

Zábavný stop-motion seriál plný paródie, satiry, čierneho humoru a absurdity. Vytvorili ho Seth Green a Matthew Senreich a na paškál si brali kultové filmy, seriály, spoločenské udalosti či politiku a aféry. Diváci sa dočkali 9. sérií, pričom zatiaľ posledná epizóda sa odvysielala 22. júla 2018.

Ren a Stimpy

Ren a Stimpy si svojho času našiel cestu aj na naše televízne obrazovky, kde ho však ničnetušiaci pracovníci zaradili do ranného vysielania medzi detské programy. Veľmi rýchlo však prišli na to, že táto šialená komédia rozhodne nie je určená pre detské oči.

Nechýbal v nej totiž poriadne čierny humor, násilie či sexuálny vtipy. Celkovo sa Ren a Stimpy vrátili v piatich sériách a dnes si užívajú status kultového diela.

Daria

Kultová satira na stredoškolský život nám predstavila sarkastickú a mizantropickú intelektuálku Dariu, ktorá sa snaží prežiť strednú školu. Pomáha jej v tom hlavne jej suchý humor a hlášky, ktorými komentuje dianie okolo seba. Seriál sa vysielal počas piatich sérií a dočkal sa aj dvoch filmov.

V našich končinách síce Daria nezískala takú popularitu ako za veľkou mlákou, ale pokiaľ hľadáte nejaký skvelý a zábavný animák zo školského prostredia, toto je jasná voľba.

Rick a Morty

Šialená absurdná sci-fi komédia o excentrickom alkoholickom vedcovi Rickovi a jeho 14-ročnom vnukovi Mortym. Tí spoločne zažívajú šialené a šialene geniálne dobrodružstvá. Rick a Morty majú zatiaľ na konte tri série a projekt sa stretol s obrovským úspechom u divákov aj kritikov a odniesol si aj množstvo cien. Štvrtej série by sme sa mali dočkať v novembri tohto roka.

Final Space

Sci-fi komédia Final Space je z podobného súdka ako Rick a Morty. Tiež sa zameriava na totálne absurdné a šialené dobrodružstvá, ktorých hlavným hrdinom je smoliarsky astronaut Gary Goodspeed. Seriál má skvelé tempo, nechýba mu imaginácia, bláznivé nápady, ale aj funkčné emócie. Prvá séria si odniesla spokojné kritické aj divácke reakcie, druhá si svoju premiéru odbije 24. júna 2019.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Šikovný cukrár vyrába z obyčajných dezertov vtipné umelecké diela

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME