Detská knižka o plodení detí pobúrila a rozdelila rodičov na dva tábory

Bociana a ani čmeliačika opeľujúceho kvetinku v nej nenájdete.

Poznáš tie metafory a rôzne prirovnania, ktorými ťa rodičia kŕmili ako malé decko, keď ti v hlavičke zablikala otázka, ako si sa dostal na tento svet? Tak presne tomuto sa chcela spisovateľka Fiona Katauskas vyhnúť a prostredníctvom svojej knihy s realistickými ilustráciami predstaviť deťom (doslova) holú pravdu. Na internete sa začali objavovať pobúrené príspevky o tejto knižke, ktorá sa nachádza v detských oddeleniach kníhkupectiev, pretože pri jej obsahu sa začervená aj nejeden dospelák. 

Zákazník si v austrálskom obchode v sekcii s knižkami pre deti všimol túto zaujímavú publikáciu, ktorá ho ihneď zaujala. Kniha má názov The Amazing True Story of How Babies Are Made (Úžasný pravdivý príbeh o tom, ako sa robia deti) a predáva sa len za 12 austrálskych dolárov, čo je v prepočte cca 7,45€. Po zhliadnutí prvej kapitoly bol zákazník ešte viac šoknutý, nakoľko knižka začína poriadne zhurta – hneď prvá kapitola sa nazýva Sex and making a baby (Sex a plodenie dieťaťa) a je sprevádzaná naozaj veľavravnými ilustráciami.

facebook/auburn 2144 (https://www.facebook.com/pg/auburn2144/photos/?ref=page_internal)

V tejto kapitole knižka vysvetľuje, akým spôsobom dôjde k počatiu potomka:

„Aby sa spojilo vajíčko so spermiou, tak sa najprv musia spojiť muž a žena. Môžu začať bozkávaním a vzájomnými dotykmi, pričom na sebe nemajú oblečenie. Pre dospelých sú tieto pocity zvláštne a vzrušujúce, vďaka čomu čoskoro žene zvlhne vagína a mužovi stvrdne penis – je to niečo ako keď má malý chlapec erekciu, ale s úplne inými pocitmi. Muž potom zasunie svoj penis do ženskej vagíny a ich telá sa spoja ako puzzle.“

facebook/auburn 2144 (https://www.facebook.com/pg/auburn2144/photos/?ref=page_internal)

„Tomuto hovoríme sex alebo milovanie. Muž so svojím penisom pohybuje vo vnútri ženy hore a dolu, čo v oboch vyvoláva šteklivý, vzrušujúci a veľmi láskyplný pocit. A ako tie pocity silnejú a silnejú, muž sa pohybuje rýchlejšie a rýchlejšie až pokým.. Semeno, ktoré je uložené v jeho semenníkoch nevystrelí do ženskej vagíny.“

Áno, presne takýto detailný popis sexu, plodenia detí a následne aj pôrodu a všetkého, čo je s tým spojené, nájdeš v poučnej knihe pre detičky. Čo by si povedal na to, keby ti takúto náučnú literatúru čítal niekto z rodičov pred spaním?

facebook/auburn 2144 (https://www.facebook.com/pg/auburn2144/photos/?ref=page_internal)

Príspevky s touto knihou samozrejme vyvolali na internete horlivé diskusie o tom, či je vhodné, aby niekto pre deti napísal takúto knižku a aby sa predávala v detskom oddelení. Rodičov ale aj bezdetných ľudí rozdelila na dva tábory, z ktorých je jeden zástancom názoru, že takéto niečo je absolútne nevhodné, nechutné a žijeme vo zvrátenom svete, no druhá skupina ľudí túto knihu nepovažuje až za tak katastrofálny počin a zastáva názor, že deti by sa mali učiť už konečne aj o sexe bez obalov a zbytočných metafor. Aký je tvoj názor? 

Zdroj: dailymail
Titulná fotka: Fiona Katauskas

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
34
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
8
Jeej
Uups Uups
16
Uups
Haha Haha
42
Haha
Woow Woow
9
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
9 najzvláštnejších múzeí na svete, o existencii ktorých si netušil

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME