Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 8.2.2023
sk
Zoja
cz
Milada

Diaľkové vlaky a autobusy fungujú v režime OTP

Cestujúci nespĺňajúci podmienky režimu OTP majú podľa rozhodntuia vlády zákaz využívať diaľkovú vlakovú a autobusovú dopravu.


V diaľkových vlakoch a autobusoch od piatka 17. decembra môžu cestovať iba plne očkovaní, negatívne testovaní alebo ľudia s prekonaním ochorenia COVID-19. Cestujúci nespĺňajúci podmienky OTP majú podľa rozhodnutia vlády zo 14. decembra zákaz využívať diaľkovú vlakovú a autobusovú dopravu.

Dodržiavanie nových pravidiel v rýchlikoch a vlakoch InterCity Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s., (ZSSK) budú kontrolovať policajti spolu s vlakvedúcimi. Pre agentúru SITA to už skôr potvrdil hovorca národného osobného vlakového dopravcu Tomáš Kováč. Spoločnosť zároveň prosí cestujúcich, aby dodržiavali všetky platné protipandemické nariadenia, cestovali s prekrytými dýchacími cestami a boli pripravení preukázať sa platnými dokladmi o očkovaní, prekonaní tejto choroby alebo negatívnym výsledkom testu na COVID-19.

Autobusový dopravca Slovak Lines aktuálne upozornil cestujúcich na zmenu podmienok v diaľkových autobusoch, teda aj na jeho medzinárodných linkách na letisko Schwechat alebo do Viedne, ako aj na diaľkových linkách partnerov spoločnosti na Slovensku. „Prosím, myslíte na to, aby ste pred cestou mali všetky potrebné potvrdenia so sebou, aby sme sa vyhli zbytočným zdržaniam a komplikáciám,“ požiadal v piatok cestujúcich Slovak Lines.

Prezident Zväzu autobusovej dopravy (ZAD) Peter Sádovský nepredpokladal zásadnejšie problémy v diaľkových autobusoch v súvislosti s režimom OTP. „Tok cestujúcich nie je až natoľko silný pri nastupovaní do autobusov diaľkových liniek. Režim kontroly by mal byť identický s kontrolami na iných miestach, teda využívať COVID-pasy alebo potvrdenia o prekonaní choroby,“ uviedol pre agentúru SITA. Sádovský verí, že problémy v autobusovej doprave z dôvodu zavedenia OTP nebudú. „Len sprísnený režim vie pomôcť návratu do normálu, čo pomôže zotaviť sa aj verejnej osobnej doprave,“ dodal prezident ZAD. Pripustil možnosť, že niektorí cestujúci pravidlá nebudú chcieť rešpektovať.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť