Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.7.2024
sk
Jakub
cz
Jakub

Dievča, ktoré bolo nezvestné 6 rokov, sa podarilo nájsť vďaka dokumentárnemu seriálu od Netflixu

Prípad mal napokon šťastný koniec.


Poznáš dokumentárny seriál Unsolved Mysteries? Pôvodne sa začal vysielať v roku 1987, ale v roku 2020 sa ho rozhodol oživiť Netflix. V jednotlivých epizódach sa rozoberajú rôzne záhadné zmiznutia, kriminálne činy či nadprirodzené fenomény.

Ako píše aj portál LADbible, vďaka podobným seriálom sa darí aj po rokoch rozlúsknuť rôzne komplikované záhady. Stalo sa tak aj minulý mesiac. V novej sérii sa v Unsolved Mysteries rozoberal aj prípad dievčaťa menom Kayla Unbehaun. Tá v roku 2017 spolu so svojou matkou zmizla z jej domu v americkom štáte Illinois.

Netflix, Unsolved Mysteries, Kayla Unbehaun, krimi, zmiznutie
Profimedia

V ten deň si svoju dcéru mal vyzdvihnúť otec, ktorému ju súd zveril do opatery. Keď však do domu dorazil, po Kayle a jej matke nebolo nikde ani stopy. Okamžite vzniklo podozrenie, že Kaylu uniesla jej matka a hoci sa spustila masívna pátracia akcia, polícii sa dievča nepodarilo nájsť.

Po šiestich rokoch, keď sa Kaylin príbeh objavil v seriáli Unsolved Mysteries, sa však veci dali do pohybu. V seriáli bola zverejnená aj upravená fotografia, ktorá naznačovala, ako môže Kayla dnes vyzerať.

Netflix, Unsolved Mysteries, Kayla Unbehaun, krimi, zmiznutie
Netflix

Majiteľ obchodu v meste Asheville v Severnej Karolíne danú epizódu videl a Kaylu okamžite spoznal. Obrátil sa na políciu s tým, že ju videl v nákupnom centre. Polícia ju následne vypátrala a vzala do ochrannej väzby. Kaylina matka bola zatknutá a obvinená z únosu dieťaťa.

Organizácia National Center for Missing and Exploited Children, ktorá sa venuje nezvestným deťom, priniesla aj emotívne vyjadrenie Kaylinho otca.

„Som nesmierne šťastný, že je Kayla späť doma a v bezpečí,“ uviedol. „Chcel by som poďakovať policajnému oddeleniu, organizácii National Center for Missing and Exploited Children a všetkým orgánom činným v trestnom konaní, ktoré s jej prípadom pomáhali.“ Zároveň požiadal novinárov o súkromie, aby mohli s dcérou „začať odznova“.


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.