Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.6.2023
sk
Xénia
, Oxana
cz
Jarmil

Nevinný žartík mal pre jednu austrálsku rodinu nepríjemné následky. Ako píše aj portál LADbible, 5-ročné dievčatko z austrálskej oblasti Shellharbour sa rozhodlo zavolať na miestnu tiesňovú linku.

Nebolo to preto, že by sa niečo dramatické dialo, malo ísť proste o klasický detský fór na účet polície. Nie je jasné, čo dievča vlastne povedalo, ale faktom ostáva, že operátori nadobudli dojem, že ide o vážnu vec. Telefonát vyhodnotili tak, že dievčatku môže hroziť nebezpečenstvo.

Pixabay (https://pixabay.com/sk/photos/sadenice-konope-marihuana-1062908/)

Nečakaný nález

Pre istotu tak poslali na jeho adresu policajnú hliadku. Zazvonili, ale dvere nikto neotváral. To ešte viac zvýšilo podozrenie policajtov. Potom si ale všimli, že z blízkej garáže vychádza svetlo. Išli to teda preskúmať a následný nález im vyrazil dych. Objavili 15 dôkladne pestovaných marihuanových rastlín.

Pixabay (https://pixabay.com/sk/photos/list-konope-cannabis-sativa-3661209/)

Tie okamžite zabavili a následne zatkli 30-ročnú matku dievčatka, ktoré na políciu volalo. „Počas mojej 18-ročnej praxe je toto prvýkrát, čo sa odohrala takáto zhoda náhod. Ale som vďačný, že sa tak stalo,“ poznamenal seržant Peter Northey.

Držanie drog a ich pestovanie či výroba je v Austrálii závažným trestným činom. Matka tak vďaka svojej dcérke bude mať polícii čo vysvetľovať.

Zdroj: ladbibile.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje