Pondelok 23.5.2022
sk
Želmíra
cz
Vladimír, Vladimíra

Pred dvoma dňami pricestoval do Singapuru, štátu juhovýchodnej Ázie, Kim Čong-un. Dôvodom je dôležité stretnutie, na ktorom nesmie chýbať ani prezident USA, Donald Trump. Hoci by malo byť hlavnou témou ukončenie severokórejského jadrového programu, nás zaujalo niečo celkom iné. Severokórejsky vodca nič nenechal na náhodu a na summit sa dobre pripravil.

Len si to predstav. Prechádzaš sa po uliciach mesta a zrazu ti treba na cikať. Rozmýšľaš, či sa ti neoplatí radšej počúrať ako s potom na čele hľadať verejné toalety, ak vôbec v tvojom meste sú. Tak presne tieto situácie nemusí riešiť Kim Čon-un, pretože ten betár nosí so sebou svoj vlastný záchod.

Korean Central News Agency

Kim Čong-un prezradil, že vždy, keď cestuje, berie so sebou niekoľko toaliet, ba dokonca má jednu aj vo svojom Mercedese. Daily NK, stránka, ktorá sa zaoberá správami zo Severnej Kórey, ešte v roku 2015 uverejnila: ,,Toalety sa nenachádzajú len v jeho osobnom vlaku, ale v akýchkoľvek malých či veľkých autách, s ktorými cestuje, ba dokonca aj v špeciálnych vozidlách, ktoré sa určené do horského terénu či snehu“.

Prečo si teda berie so sebou prenosné toalety, keď môže ísť do tých najluxusnejších hotelov sveta a tam nechať svoj biologický materiál? Má to jedno vysvetlenie. Akékoľvek informácie o zdravotnom stave Kima musia byť zahalené rúškom tajomstva. Nikto sa nesmie dozvedieť nič o jeho živote a obzvlášť nie o tom, či náhodou netrpí nejakou diagnózou. Čudné nie?

TASR/ AP

Tajomstvo zdravia severokórejského lídra je očividne prvoradé. ,,Namiesto používania verejných toaliet, vodca používa tie svoje,“ prezradil bývalý člen jeho stráže. Zároveň dodal, že exkréty vodcu obsahujú informácie o jeho zdravotnom stave a tie musia byť prísne strážené. Podľa Daily NK, Kimov moč a fekálie sa pravidelne vyšetrujú na kontrolu ochorení a iných zdravotných ukazovateľov.

Zdá sa, že čo sa stane v Singapure nezostane v Singapure, pretože Kim aj svoj biologický arzenál berie naspäť do Severnej Kórey. Nuž, po toľkých výdatných chodoch jedla za deň a singapurských špecialitách, budú mať ,,severokórejskí odborníci na fekálie“ naozaj radosť.

Zdroj: businessinsider.com
Titulná fotka:


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť