Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 25.9.2023
sk
Vladislav
cz
Zlata

Díler predával marihuanu pomocou výdajného automatu. „Trávomat“ mu denne zarobil až 2000 dolárov

Kvalitou služieb sa trávomat vyrovnal bežným bankomatom veľkých bánk.


Nahradia stroje ľudskú prácu? Táto otázka vŕta v hlavách mysliteľov už dobre dlhú dobu. S pokrokom počítačov a robotiky sa problematika stáva stále aktuálnejšou. Keď človek uvažuje o profesiách, ktorých sa automatizácia najviac dotýka, zrejme si nespomenie na drogového dílera. Chyba!

Typický Detroit

Ako uvádza portál VLAD TV, v americkom Detroite štyri roky fungoval výdajný automat na marihuanu. Nejde o stroj vydávajúci legálnu sušinu, aké sa po legalizácii objavili v niekoľkých štátoch. Tento patril dílerovi, ktorý sa rozhodol uľahčiť si prácu pomocou moderných technológií.

Na prípade je fascinujúca nielen drzosť („trávomat“ bol nainštalovaný priamo na ulici, vedľa dílerovho domu), ale aj technické prevedenie – automat s dotykovou obrazovkou uvítal zákazníkov pekným grafickým rozhraním, dabingom a možnosťou ovládania hlasom. Okrem hotovosti prijímal aj platby kreditkou a Apple Pay.

YouTube video

Rozmanité portfólio

Inovatívny podnikateľ padol do rúk polície v súvislosti s prípadom ilegálneho predaja zbraní. Pri domovej prehliadke u neho policajti zaistili 18 strelných zbraní, ktoré mohli byť spojené s viacerými zločinmi. Keďže to nie je vec, z ktorej by sa ľahko vykecal, rozhodol sa s políciou spolupracovať.

Mužom zákona sa 46-ročný Marcellus Cornwell priznal, že hlavným zdrojom príjmov pre neho predstavuje automat na trávu, ktorý mu denne prinesie až takmer 2000 dolárov. Hoci Cornwell bol v hľadáčiku polície už dlhšiu dobu, Úrad pre alkohol, tabak a zbrane (ATF) zasiahol až po štyroch rokoch prevádzky automatu.

Díler bol prepustený na kauciu a už čoskoro sa postaví pred súd.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.