Štvrtok 19.5.2022
sk
Gertrúda
cz
Ivo
, Ivoš

Díler predával marihuanu pomocou výdajného automatu. „Trávomat“ mu denne zarobil až 2000 dolárov

Kvalitou služieb sa trávomat vyrovnal bežným bankomatom veľkých bánk.


Nahradia stroje ľudskú prácu? Táto otázka vŕta v hlavách mysliteľov už dobre dlhú dobu. S pokrokom počítačov a robotiky sa problematika stáva stále aktuálnejšou. Keď človek uvažuje o profesiách, ktorých sa automatizácia najviac dotýka, zrejme si nespomenie na drogového dílera. Chyba!

Typický Detroit

Ako uvádza portál VLAD TV, v americkom Detroite štyri roky fungoval výdajný automat na marihuanu. Nejde o stroj vydávajúci legálnu sušinu, aké sa po legalizácii objavili v niekoľkých štátoch. Tento patril dílerovi, ktorý sa rozhodol uľahčiť si prácu pomocou moderných technológií.

Na prípade je fascinujúca nielen drzosť („trávomat“ bol nainštalovaný priamo na ulici, vedľa dílerovho domu), ale aj technické prevedenie – automat s dotykovou obrazovkou uvítal zákazníkov pekným grafickým rozhraním, dabingom a možnosťou ovládania hlasom. Okrem hotovosti prijímal aj platby kreditkou a Apple Pay.

Rozmanité portfólio

Inovatívny podnikateľ padol do rúk polície v súvislosti s prípadom ilegálneho predaja zbraní. Pri domovej prehliadke u neho policajti zaistili 18 strelných zbraní, ktoré mohli byť spojené s viacerými zločinmi. Keďže to nie je vec, z ktorej by sa ľahko vykecal, rozhodol sa s políciou spolupracovať.

Mužom zákona sa 46-ročný Marcellus Cornwell priznal, že hlavným zdrojom príjmov pre neho predstavuje automat na trávu, ktorý mu denne prinesie až takmer 2000 dolárov. Hoci Cornwell bol v hľadáčiku polície už dlhšiu dobu, Úrad pre alkohol, tabak a zbrane (ATF) zasiahol až po štyroch rokoch prevádzky automatu.

Díler bol prepustený na kauciu a už čoskoro sa postaví pred súd.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť