Piatok 3.12.2021
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Drogoví díleri sa snažia svoj tovar predávať naozaj rôznymi spôsobmi. Svedčí o tom aj ich nedávna snaha vo Veľkej Británii. Ako píše aj portál LADbible, tamojší díleri na internete predávali drogy v obaloch, ktoré parodovali obaly tradičných sladkostí (ako cukríky Skittles či Haribo). Zákazník, ktorý si tieto produkty kúpil, síce dostal cukríky, avšak „reznuté“ marihuanou.

Ľudia si tak namiesto cukríkov Haribo mohli kúpiť marihuanové cukríky Caribo, namiesto Starburst Starbuds či drogami napustenú čokoládu Wonka. Tieto produkty sa predávali priamo na Instagrame, kde mal dotyčný profil viac ako 100-tisíc sledujúcich.

Posted by Merseyside Police on Friday, March 12, 2021

Minulý týždeň polícia v Liverpoole zadržala 16-ročného mladíka, ktorý pri sebe mal mnoho takýchto drog, ktoré boli zamaskované ako sladkosti. Aj v tomto prípade zrejme ide o marihuanu. Detektívka Lisa Mahon povedala, že vyšetrovanie stále prebieha a polícia urobí všetko pre to, aby vinníkov dostala pred súd.

„Tieto drogy sú evidentne navrhnuté tak, aby zaujali mladých ľudí,“ dodala. „A to je veľmi znepokojivé. Chceme rodičov upozorniť, aby boli ostražití, keď sa s nimi oni či ich dieťa stretne.“ Mahon tiež povedala, že hoci sladkosti u zadržaného mladíka v sebe majú „len“ marihuanu, v prípade iných to môžu byť tvrdšie a nebezpečnejšie drogy.

„Neexistuje spôsob, ako si overiť, aké ďalšie chemikálie či drogy sa v týchto sladkostiach nachádzajú. To môže viesť k vážnym vedľajším účinkom, chorobám a dokonca aj k smrti,“ povedala. Zdôraznila teda, že konzumácia týchto produktov je „mimoriadne nebezpečná“.

Posted by Merseyside Police on Friday, March 12, 2021


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť