Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 8.2.2023
sk
Zoja
cz
Milada
Zdroj: ©Shutterstock

Dinosaury súčasnosti. Situácie zo života ľudí, ktorí nemajú Instagram

Homo nonistagramus, človek, ktorý prežil bez Instagramu celý život.

V dnešnej dobe je už skôr raritou, keď niekto nemá účet na sociálnej sieti. Človeka bez Facebooku či Instagramu druhí často považujú za podivína. Nečudo, veď získať informácie o ignorantovi sociálnych sietí je náročné. Nič nezverejňuje, nič nezdieľa, nič nelajkuje. Žije vo svojej vlastnej bubline a je mu tam dobre. Ako vlastne žijú život dinosaury súčasnosti bez Instagramu a o čo (ne)prichádzajú? 

Nemrhajú časom

Instagramoví prívrženci neraz sledujú aj niekoľko stoviek profilov. Denné prezeranie takého množstva noviniek zaberá určitý čas. Sledovanie nedávno pridaných príspevkov môže trvať niekoľko desiatok minút (haha, to isto) až hodiny.

Instagram a všetky sociálne siete sú na jednej strane prostriedkom na zahnanie nudy, na druhej strane obrovským žrútom času. Prehistorickí jedinci, ktorí nemajú Instagram, majú teda o jedného zabijaka času menej. Teda, samozrejme, ak neholdujú Facebooku, pozeraniu videí na Youtube alebo inej podobnej „časožrútskej“ aplikácii.

Shutterstock

Neexistujú

Nemáš Instagram – neexistuješ. Podľa tohto internetového pravidla sú ľudia bez účtu na známej sociálnej platforme nímandi, ktorí vlastne ani neexistujú. Keďže používatelia Instagramu novinky zo svojho života zdieľajú práve v online svete, ty ako praveký ignorant technologického pokroku odhaľovania súkromia odmietaš čokoľvek zverejňovať.

Pokiaľ nerátame rozhovor zoči-voči, ostatní instagramoví nadšenci nemajú šancu sa o tebe niečo dozvedieť. Si taký malý unikát, ktorý si doposiaľ nevytvoril miesto v Instasvete. Môžeš byť špičkový chirurg alebo šikovná účtovníčka, napriek tomu môžeš poniektorým pripadať ako sivá myš, ktorá žije nudný život, pretože ho neprezentuje na internete.

Odporúčame prečítať:

K nájdeniu zosnulej Terézie sa vyjadril už aj jej priateľ. Verejnosti posiela takýto odkaz

Patria do múzea

„Milí žiaci, po vašej pravici môžete vidieť vyhynutý druh človeka, ktorý nemal nikdy účet na Instagrame.“ Takto budú raz možno o tebe hovoriť o niekoľko desiatok rokov budúce generácie. Pokiaľ si teraz za čudáka, ktorý sa odmieta prispôsobiť napredujúcemu trendu sociálnych sietí, nezúfaj, tvojich päť minút slávy na teba ešte len čaká. Prepíšeš všetky učebnice dejepisu a možno to dotiahneš až na maturitnú otázku.

Homo nonistagramus alebo človek, ktorý dokázal bez Instagramu prežiť celý život. Tvojím večným domovom sa stanú štyri steny múzea a obdivovateľmi zvedavci, ktorí sa s tebou chcú zvečniť a fotku ukázať celému svetu. Napokon tak dobyješ internety a život vo virtuálnej realite ťa dobehne aj po tvojom vlastnom živote.

Shutterstock

Nemajú informácie

Zuza si dala pichnúť botox, Lukáš si kúpil nové auto, Lucia sa zase rozišla… Ani vo večerných správach sa nedozvieš toľko noviniek ako za pár minút na Instagrame. Ak máš účet, si v obraze. Ak nemáš, tok informácií sa k tebe dostane neskôr ako čerstvé rožky. Ruku na srdce, bez väčšiny týchto horúcich infošiek vieš prežiť. Jedine, že by si mal pasiu v nočných morách a chceš, aby ťa v snoch mátali kačacie pery a mučiace stroje z posilňovní.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť