Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.3.2023
sk
Soňa
cz
Soňa
, Sonja, Sonia

Vysokoškolské diplomové práce patria v súčasnosti medzi horúce témy spoločenskej diskusie na Slovensku. Akú cenu má vysokoškolské vzdelanie? Ako zastaviť plagiátorov? Bolo by možné spätne im odobrať tituly?

Niekto získa titul (takmer) zadarmo, niekto sa preň poriadne nadrie. Záverečné práce môžu mať rôznu kvalitu, ale ako k dielu študenta by sa s nimi malo zaobchádzať s rešpektom. Nezvyčajná fotografia z Košíc dokazuje, že toto sa nie vždy deje a pri Univerzite Pavla Jozefa Šafárika dnes môžeme vidieť kontajner plný diplomoviek.

Kontajner pri Univerzite Pavla Jozefa Šafárika

Ak ste niekedy rozmýšľali, kde končia poctivo napísané, vytlačené a zviazané diplomové práce, už viete – vo veľkom…

Gepostet von Dávid Lorko am Dienstag, 29. September 2020

Fotografiu zhotovil Dávid z okna budovy Prírodovedeckej fakulty. Práce v modrých, červených aj zelených doskách sú nahádzané v kontajneri spolu s rôznorodým odpadom. Žiaľ, nie je možné zistiť, aká je situácia a prečo diplomovky končia takto.

Možností je hneď viacero a nemusí ísť hneď o „ničenie dôkazov“ v nejakej nekalej činnosti. Ohľadom skladovania prác platia prísne pravidlá, tak sa spoliehajme na to, že väčšina škôl sa nimi riadi. Je možné, že v kontajneri sa ocitli chybné práce, ktoré neboli odovzdané ako finálne dielo a celé roky sa len tak niekde povaľovali.

Nedostatok úložného miesta?

V poslednej dobe majú slovenské vysoké školy problémy so skladovacími kapacitami. Študenti často odovzdávajú práce vo viacerých kópiách, čo celú vec komplikuje, a podaktoré fakulty preto volia digitálnu archiváciu. Ako najpravdepodobnejšia sa javí možnosť, že Dávid sa v Košiciach stal svedkom likvidácie nadbytočných kópií či príliš starých prác.

Zdroj: facebook.com


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje