Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 8.12.2023
sk
Marína
cz
Květoslava

Diskriminácia obéznych ľudí? Letecká spoločnosť začne pred odletom vážiť okrem batožiny aj cestujúcich

Letecká spoločnosť prišla s novinkou.


Letecká spoločnosť bude čoskoro žiadať, aby sa pred nástupom na palubu zvážila nielen batožina, ale aj cestujúci. Air New Zealand použije tieto informácie na určenie priemernej hmotnosti zákazníka, ktorú piloti potrebujú vedieť pred štartom, uvádza portál Unilad.

„Vážime všetko, čo ide do lietadla – od nákladu cez jedlo na palube až po batožinu v nákladnom priestore,“ povedal špecialista na zlepšenie kontroly zaťaženia z Air New Zealand Alistair James. „Pre zákazníkov, posádku a príručné batožiny používame priemerné hmotnosti, ktoré sme získali z tohto prieskumu,“ dodáva.

Ryanair, lietadlo, vozičkár, zdravotne postihnutý, plaziť, pomoc, aerolínia

Mohlo by ťa zaujímať:

Vozičkár si zaplatil za pomoc pri vystupovaní z lietadla. Namiesto toho sa musel dolu schodmi odplaziť

Letecká spoločnosť začne vážiť zákazníkov medzinárodných letov od júna. Spoločnosť Air New Zealand dodala, že na to, aby bol prieskum účinný, by sa muselo odvážiť približne 10 000 pasažierov. Vážení budú len tí, ktorí sa dobrovoľne prihlásia.

„Vieme, že stúpiť na váhu môže byť skľučujúce. Chceme ubezpečiť našich zákazníkov, že nikde nie je viditeľný displej. Nikto nevidí vašu váhu – ani my. Je to úplne anonymné. Je to dobrovoľné a zvážením sa nám pomôžete lietať bezpečne a efektívne,“ dodal James.

Diskriminácia obéznych ľudí?

Mnoho leteckých spoločností v USA tiež zvažuje implementáciu tohto postupu pred vzletom, aby sa zaistila bezpečnosť na palube. Letecké spoločnosti sa obávajú, že kvôli obezite sa môže preťažovať lietadlo. Miera obezity sa pravidelne zisťuje, no získané údaje môžu byť zastarané. Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb tvrdí, že 41,9 % Američanov je obéznych.

Shutterstock

Tagy:

Nikola Kulová
Aktuálne dianie mám pod palcom, novinky tu nájdeš každý deň. Okrem toho sa venujem PR článkom a rozhovorom s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.