Štvrtok 27.1.2022
sk
Bohuš
cz
Ingrid

Možno si už počul, že štúdio Disney pracuje na remaku slávnej komédie Sám doma. Pokiaľ tou predstavou nie si nadšený, tak rozhodne nie si sám. Podľa portálu Buzzfeed na zmienku o remaku reaguje kyslo aj režisér Chris Columbus.

Jeho rodinná komédia Sám doma je nesmrteľná klasika, bez ktorej si Vianoce nevieme ani len predstaviť. Pozeráme ju každý rok a každý rok je to pecka, ktorá vôbec nestarne. Hlavným hrdinom je malý Kevin McCallister (Macaulay Culkin), ktorého rodičia zabudnú doma a odcestujú na dovolenku.

20th Century Fox

Kevin si následne začne užívať Vianoce podľa vlastných predstáv. Problém nastane, keď sa do domu začnú dobýjať zlodeji Harry (Joe Pesci) a Marv (Daniel Stern). Kevin si však aj s nimi dokáže poradiť.

Síce značka Sám doma patrí pod štúdio 20th Century Fox, ale ako iste vieš, Disney toto štúdio odkúpilo, takže prebralo aj jeho filmové projekty a práva na rôzne značky. Fanúšikovia však veľmi nevrhlo prijali správu, že sa štúdio chystá urobiť remake.

Režisér štúdio kritizuje

Chris Columbus sa na margo remaku vyjadril v nedávnom interview a je jasné, že mu tento projekt vôbec nie je po chuti. V prvom rade uviedol, že v prípade chystaného remaku sa s ním nikto zo štúdia nespojil. A podľa neho nemá nové stvárnenie dobrodružstva Kevina McCallistera žiadny potenciál.

„Aký to má zmysel? Pevne verím, že by sa nemali robiť remaky filmov, ktoré nestarnú,“ uviedol režisér. „Znova ten zázrak nezopakujete. Proste sa to nestane. Tak načo to robiť? Je to podobné, ako hrané disneyovské remaky animovaných filmov. Aký to má význam? Už to raz bolo urobené. Radšej urobte niečo vlastné. Aj keď zlyháte, minimálne prídete s niečím iným a originálnym.“

20th Century Fox

Zdá sa, že podobný názor zdieľajú aj fanúšikovia Sám doma a Sám doma 2: Stratený v New Yorku, ktorý tiež režíroval Columbus. Tieto dva filmy sú dodnes vianočnými klasikami, ktoré podľa divákov rozhodne žiadny remake nepotrebujú. Sám doma sa dočkal ešte niekoľkých ďalších pokračovaní, ale tie už absolútne nestáli za zmienku.

Čo ale o remaku vlastne vieme? Režíruje ho Dan Mazer (autor komédií Dedo je lotor či Dávam tomu rok) a v hlavných úlohách uvidíme Archieho Yatesa, Roba Delaneyho, Ellie Kemper, Ally Maki, Kenana Thompsona, Chrisa Parnella či Aisling Bea. Film bude dostupný prostredníctvom streamovacej platformy Disney+.

Uvidíme teda, ako to celé napokon dopadne. Ale čo sa nás týka, radšej by sme túto klasiku tiež nechali na pokoji. Načo meniť niečo, čo funguje bezchybne?

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť