Disney chystá remake kultovej komédie Sám doma. Režisér a fanúšikovia sa búria

Podľa režiséra Chrisa Columbusa a fanúšikov Sám doma remake nepotrebuje.

Zdroj: 20th Century Fox / EMEFKA

Možno si už počul, že štúdio Disney pracuje na remaku slávnej komédie Sám doma. Pokiaľ tou predstavou nie si nadšený, tak rozhodne nie si sám. Podľa portálu Buzzfeed na zmienku o remaku reaguje kyslo aj režisér Chris Columbus.

Jeho rodinná komédia Sám doma je nesmrteľná klasika, bez ktorej si Vianoce nevieme ani len predstaviť. Pozeráme ju každý rok a každý rok je to pecka, ktorá vôbec nestarne. Hlavným hrdinom je malý Kevin McCallister (Macaulay Culkin), ktorého rodičia zabudnú doma a odcestujú na dovolenku.

20th Century Fox

Kevin si následne začne užívať Vianoce podľa vlastných predstáv. Problém nastane, keď sa do domu začnú dobýjať zlodeji Harry (Joe Pesci) a Marv (Daniel Stern). Kevin si však aj s nimi dokáže poradiť.

Síce značka Sám doma patrí pod štúdio 20th Century Fox, ale ako iste vieš, Disney toto štúdio odkúpilo, takže prebralo aj jeho filmové projekty a práva na rôzne značky. Fanúšikovia však veľmi nevrhlo prijali správu, že sa štúdio chystá urobiť remake.

Režisér štúdio kritizuje

Chris Columbus sa na margo remaku vyjadril v nedávnom interview a je jasné, že mu tento projekt vôbec nie je po chuti. V prvom rade uviedol, že v prípade chystaného remaku sa s ním nikto zo štúdia nespojil. A podľa neho nemá nové stvárnenie dobrodružstva Kevina McCallistera žiadny potenciál.

„Aký to má zmysel? Pevne verím, že by sa nemali robiť remaky filmov, ktoré nestarnú,“ uviedol režisér. „Znova ten zázrak nezopakujete. Proste sa to nestane. Tak načo to robiť? Je to podobné, ako hrané disneyovské remaky animovaných filmov. Aký to má význam? Už to raz bolo urobené. Radšej urobte niečo vlastné. Aj keď zlyháte, minimálne prídete s niečím iným a originálnym.“

20th Century Fox

Zdá sa, že podobný názor zdieľajú aj fanúšikovia Sám doma a Sám doma 2: Stratený v New Yorku, ktorý tiež režíroval Columbus. Tieto dva filmy sú dodnes vianočnými klasikami, ktoré podľa divákov rozhodne žiadny remake nepotrebujú. Sám doma sa dočkal ešte niekoľkých ďalších pokračovaní, ale tie už absolútne nestáli za zmienku.

Čo ale o remaku vlastne vieme? Režíruje ho Dan Mazer (autor komédií Dedo je lotor či Dávam tomu rok) a v hlavných úlohách uvidíme Archieho Yatesa, Roba Delaneyho, Ellie Kemper, Ally Maki, Kenana Thompsona, Chrisa Parnella či Aisling Bea. Film bude dostupný prostredníctvom streamovacej platformy Disney+.

Uvidíme teda, ako to celé napokon dopadne. Ale čo sa nás týka, radšej by sme túto klasiku tiež nechali na pokoji. Načo meniť niečo, čo funguje bezchybne?

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
19
Grr
Fuuj Fuuj
93
Fuuj
Fňuk Fňuk
8
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia sa podelili o najhoršie urážky, aké si na svoju osobu vypočuli


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME