Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Disney, Sony Pictures a Warner Bros pozastavili uvádzanie svojich filmov v Rusku

Nasledujú tak príklad iných veľkých firiem, ktoré sa rozhodli stiahnuť sa z Ruska.


Americké filmové spoločnosti Disney, Sony Pictures a Warner Bros pozastavujú uvádzanie svojich filmov v kinách v Rusku. Nasledujú tak príklad iných veľkých firiem, ktoré sa rozhodli stiahnuť sa z Ruska po tom, ako ruský prezident Vladimir Putin minulý týždeň – 24. februára – vydal rozkaz na inváziu na územie susedného štátu. V noci na utorok o tom informovala agentúra AFP.

„Vzhľadom na nevyprovokovanú inváziu na Ukrajinu a dramatickú humanitárnu krízu pozastavujeme uvádzanie kinofilmov v Rusku, vrátane pripravovaného filmu Turning Red od Pixaru,“ uviedlo štúdio Disney vo svojom vyhlásení.

Kinohity sa odkladajú na neurčito

Dodalo, že ďalšie rozhodnutia budú závisieť od vývoja situácie. Nateraz Disney – vzhľadom na rozsah vznikajúcej utečeneckej krízy – pracuje s partnermi z mimovládnych organizácií na poskytovaní pomoci vojnovým utečencom.

Spoločnosť Sony Pictures tiež uviedla, že pozastaví plánované filmové premiéry v Rusku vrátane pripravovaného titulu Morbius. Niekoľko hodín po oznámení rozhodnutia štúdia Disney spoločnosť Warner Bros oznámila, že pozastavuje uvedenie svojho celovečerného filmu The Batman v Rusku. Premiéra v Rusku bola naplánovaná na tento piatok.

Continental film

Mohlo by ťa zaujímať:

Už o pár dní vstúpi do kín nový Batman. Temná komiksovka vyzerá fantasticky

Zareagoval aj Netflix

Táto správa prišla po tom, ako streamovacia služba Netflix potvrdila, že navzdory zákonu platnému od 1. marca ruskú štátnu propagandu vysielať odmieta. Uvedená právna norma vyžaduje, aby streamovacie služby, ktoré v priebehu jedného dňa využije viac ako 100.000 používateľov, mali v ponuke 20 hlavných ruských federálnych televíznych kanálov, z ktorých mnohé vysielajú kremeľskú propagandu.

„Vzhľadom na súčasnú situáciu nemáme v pláne pridať tieto kanály do našej služby,“ povedal hovorca Netflixu pre magazín Hollywood Reporter. Netflix odmietol komentovať, či mala vojna na Ukrajine vplyv na jeho plány expanzie v Rusku.

Shutterstock

Z Ruska sa stiahli viaceré nadnárodné spoločnosti

Z Ruska sa po začatí invázie na Ukrajinu stiahli už viaceré nadnárodné spoločnosti. Spoločnosti Facebook, Twitter a Microsoft podnikli v pondelok kroky na obmedzenie šírenia informácií zo spravodajských kanálov pridružených k ruskej vláde.

Pre ešte drastickejší krok sa rozhodli britské ropné spoločnosti BP a Shell, ktoré oznámili, že sa zriekajú svojich podielov v spoločných projektoch s ruskými ropnými gigantmi.

Zdroj: TASR


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.