Piatok 3.12.2021
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Už čoskoro sa do našich kín dostane ďalšia hraná adaptácia známej disneyovskej animovanej klasiky. Tentokrát sa môžeme tešiť na Aladina, ktorého nám doručí zručný režisér Guy Ritchie (Sherlock Holmes, Kráľ Artuš: Legenda o meči). Opäť tak budeme sledovať, ako sa mladý pouličný zlodejíček s dobrým srdcom, Aladin, zamiluje do krásnej Jazmíny.

Dostať sa k nej však nie je vôbec jednoduché. Všetko sa však pre Aladina zmení, keď objaví zázračnú lampu s bláznivým džinom. Ten mu môže splniť tri želania a dostať ho tak k vytúženej princeznej. Aladin však bude musieť čeliť zlému vezírovi Jafarovi, ktorý má svoje vlastné temné plány.

Podľa doterajších ukážok sa zdá, že tvorcovia budú rešpektovať originálny animák z roku 1992, avšak dodajú mu na zaujímavom vizuálnom stvárnení. V muzikálovom fantasy príbehu tak nebude núdza o epické zábery či napínavé akčné scény, ako aj skvelé hudobné čísla.

Niet pochýb o tom, že najlepšie tieto scény vyniknú na veľkom plátne v IMAXe. Ukážky totiž sľubujú epickú, svižnú, zábavnú a herecky výbornú rodinnú jazdu. Čo sa týka piesní, mali by sme začuť známe melódie z originálu, ale aj nové skladby. Postaral sa o ne Alan Menken, ktorý mal na starosti hudbu už pri animovanom Aladinovi.

Koho však uvidíme v hlavných úlohách? Postavu Aladina si zahrá Mena Massoud, jeho lásku Jazmínu stvárni Naomi Scott a džin bude mať tvár Willa Smitha. Zlého čarodejníka Jafara si strihne Marwan Kanzari a v ďalších rolách sa objavia aj Navid Negahban, Nasim Pedrad, Billy Magnussen a Alan Tudyk. Do slovenských kín sa Aladin dostane už 23. mája 2019.

Zdroj: Saturn Slovakia


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť