Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Diváci sa ironicky dožadovali novej projekcie komiksovky Morbius. Štúdio to nepochopilo a film do kín naozaj poslalo

Internetoví vtipkári a trollovia zamotali aj vedenie štúdia.


Len pár mesiacov dozadu (konkrétne v apríli) kinami prefrčala komiksovka Morbius s Jaredom Letom v hlavnej úlohe a po kritickej aj finančnej stránke išlo o dosť veľké fiasko. Divákom ani kritikom sa skrátka tento pohľad na známeho záporáka Spider-Mana ani trochu nepáčil.

Ako ale pripomína napríklad aj portál Newsweek, film samotný sa stal aspoň terčom vtipných memečiek a virálnych žartíkov. Ich autori Morbia ironicky označovali za najlepší film všetkých čias, vytvárali okolo neho zdanie obrovského kultu a dožadovali sa jeho opätovného uvedenia v kinách.

Štúdio Sony však túto iróniu evidentne neodhalilo a myslelo si, že Morbia chcú diváci naozaj vidieť znovu. S vidinou ľahko zarobených peňazí ho teda znovu uviedli do kín, kde opäť katastrofálne vyhorel.

Sony Pictures Releasing / MovieStillsDB

Štúdio sa dočkalo výsmechu

Dokonca ani predstaviteľ hlavnej úlohy Jared Leto si zrejme neuvedomil, že sa chytil do pasce internetových trollov. Na sociálnych sieťach totiž zdieľal video, ktorým opätovné uvedenie do kín podporil a čítal si fiktívny scenár k dvojke Morbius: It’s Morbin‘ Time.

Práve hlášku It’s Morbin‘ Time vymysleli internetoví vtipkári a nabalili na ňu mnoho žartov na účet nepodarenej komiksovky. Zrejme im ale vo sne nenapadlo, že niekto ich iróniu prečíta ako úprimný záujem o Morbia. Manažéri v Sony sa však na túto udičku okamžite chytili a teraz si môžu akurát tak lízať rany.

Opätovné uvedenie filmu do kín totiž tiež stojí nemalé peniaze. Vzhľadom na to, že tržby Morbia neboli nijako zázračné, tak Sony utŕžilo ďalší neúspech a výsmech k tomu. Tentokrát však len výhradne kvôli vlastnej hlúposti.

Sony Pictures Releasing / MovieStillsDB

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.