Divné, ale užitočné. Vynálezy, ktoré môžete nájsť len v Japonsku!

Kto by nechcel mať chladničku, ktorá príde na zavolanie?

Japonci sú odborníci vo vymýšľaní nových vecí a zároveň sú odborníci aj v ich predávaní. Veď koľko vychytávok pochádza práve odtiaľ? My vám teraz chceme ukázať 16 vynálezov, ktoré uzreli svetlo sveta v krajine vychádzajúceho slnka a možno by sa vám aj mohli páčiť. Teda posledný vynález určite.

1. Strúhadlo na maslo

http://www.ohgizmo.com/2013/05/07/butter-grater-is-greatest-invention-ever/

Chceš si natrieť maslo na chlieb, no nemôžeš, pretože si ho pred 10 sekundami vybral z chladničky a nedá sa rozotierať. Takýto problém už Japonci nemajú, pretože vymysleli unikátny vynález – strúhadlo na maslo. Kým ty čakáš, pokým maslo nezmäkne, oni už dávno žujú tretí krajec chleba.

2. Šetrič vody dva v jednom

https://www.bomb01.com/article/36475

Všetci dobre vieme, že voda nie je samozrejmosťou vo všetkých krajinách sveta. Niektoré dokonca nechápu, ako môžeme splachovať toalety pitnou vodou. Už v roku 1956 sa objavilo zaujímavé toaletné umývadlo. Funguje tak, že keď si umyjete v umývadle ruky, voda odtečie do nádrže a použije sa na spláchnutie toalety. Dobré, nie?

3. Šteňa, ktoré rozpozná váš smrad

JapanTrendShop/Twitter.com ( https://twitter.com/JapanTrendShop/status/967029668644716546)

Tento roztomilý robot má vo svojom nose zabudovaný senzor na zápach. Ak pekne voniate, pes bude pri vás veselo pobehovať. No ak mu budete smrdieť, bude hrať, že je mŕtvy.

4. Alarm na Laptop

JapanTrendShop/Twitter.com ( https://twitter.com/JapanTrendShop/status/938660232435179520)

Tento prenosný alarmový systém jednoducho sleduje váš počítač. Je ideálny pre ľudí, ktorí pracujú aj mimo kancelárie a často navštevujú verejné priestory. Teraz sa oň už nemusíte báť. Ak zariadenie rozpozná pohyb vášho počítača, zvonček sa prepne do červenej farby, zaznie zvuk a váš mobil dostane upozornenie.

5. Indikátor otvorenia dverí

JapanTrendShop/ Twitter.com ( https://twitter.com/JapanTrendShop/status/876655815100252160)

Zakaždým, keď sa niekto priblíži ku dverám, panely zariadenia sa rozsvietia a varujú vás, že niekto prichádza. Je to skvelá vec, ak sa často dostávate do nepríjemných situácií, pretože niekto namiesto toho, aby zaklopal, najprv otvorí dvere a vstúpi.

6. Miniatúrna USB práčka

JapanTrendShop/Twitter.com ( https://twitter.com/JapanTrendShop/status/811805524874313728)

Ako často umývate drobné predmety ako sú napríklad vodovzdorné hodinky či okuliare? V Japonsku vymysleli šikovnú práčku, ktorá tieto vaše veci vyčistí do dvoch minút. Stačí ju zapojiť do počítača alebo iného zariadenia s rovnakou koncovkou, pridať vodu a zapnúť ju.

7. Vankúšik na tablet

JapanTrendShop/ Twitter.com ( https://twitter.com/JapanTrendShop/status/801996863977066500)

Tento vankúš je určený pre všetkých tých, ktorí sú príliš unavení držať knihu alebo tablet len tak v rukách. Jednoducho si svoju obľúbenú vec položia na vankúš a môžu predísť bolesti rúk. Povrch vankúša je prispôsobený tak, že umožňuje držať tablet, ako si sami vyberiete bez toho, aby sa zošmykol.

8. Počítačová myška

https://www.facebook.com/thanko.jp/photos/a.328918773874975.59002.319633224803530/455956251171226/?type=3&theater

Táto rukavica bola vynájdená ako náhrada počítačovej myši. Ľavé a pravé ťuknutie sa nachádza na špičke prsta. Ktovie ale, či je to lepšia verzia klasickej počítačovej myšky.

9. Umelá inteligencia, ktorá analyzuje stav vodiča

https://www.eastnews.ru/contents/infowin/report/session.expire.win

Firma Panasonic zaviedla technológiu, ktorá vie zabrániť tomu, aby ľudia zaspali za volantom. Systém analyzuje výrazy tváre vodiča a zachytí okamih, keď zaspáva. Toto zariadenie tiež predpovedá všetky možné hrozby a vytvára špecifické podmienky, ktoré zabraňujú vodičovi, aby zaspal.

10. Transparentná TV

https://www.youtube.com/watch?v=Cn9CV7tMTlA

Jej kontrast je síce ešte slabý, no dizajnéri a inžinieri už pracujú na tom, ako by to mohli vylepšiť. Táto neviditeľná obrazovka sa hodí skôr pre podnikateľov, pretože napríklad v reštauráciách takéto nezvyčajné zariadenie priťahuje až priveľmi veľkú pozornosť. A ktovie, či by mali muži z takéhoto pozerania futbalu aspoň nejaký zážitok.

11. Magické zrkadlo

https://www.eastnews.ru/contents/infowin/report/session.expire.win

Vo svete je množstvo šikovných zrkadiel, ktoré ukazujú napríklad počasie. Panasonic však navrhol oveľa zložitejšie zariadenie, ktoré skontroluje vaše zdravie. Zrkadlo identifikuje textúru vašej pokožky a všetky možné nedokonalosti (akné, pigmentové fľaky, jazvy), a potom vytlačí make up masku, ktorá všetky tieto nedokonalosti skryje.

12. Prenosný ventilátor

Letná sezóna vrcholí. Zatiaľ čo všetci bojujeme proti neuveriteľnému teplu klimatizačnými zariadeniami a pijeme studené nápoje, Japonsko vymyslelo skvelý nápad: malý prenosný ventilátor. Najčastejšie je zabudovaný v slúchadlách.

13. Dáždnik na hlave

Tajfúny sa v Japonsku vyskytujú veľmi často. Sú tak bežné, že ľudia musia pri sebe nosiť niekoľko dáždnikov, pretože pri tej sile sa vždy nejaký zlomí. Práve preto vymysleli unikátny dáždnik, ktorý drží a ktorý nemusíte držať rukami, pretože je upevnený priamo na hlave.

14. Upozorňovacie okuliare

S týmito okuliarmi už nemusíte ustavične kontrolovať svoj mobil. Jednoducho vás vždy upozornia, keď vám príde správa, či mail, ba dokonca vám pripomenú naplánované úlohy, či schôdzky. Navyše si môžete vybrať farbu a zvuk upozornenia podľa seba.

15. Selfie tyč s mikrofónom

 

https://techpedia.ta3.com/2055/solocam-je-o-cosi-viac-ako-len-selfie-tyc

Japonci asi radi spievajú, fotia sa a zaznamenávajú videá naraz. Nič iné sa k tomuto ich najnovšiemu vynálezu asi naozaj nedá povedať. Sofistikované.

16. Chladnička, ktorá za tebou príde, keď ju zavoláš

Tak túto vec, Japoncom úplne schvaľujem. Chladnička dokáže rozpoznať váš hlas a keď ju zavoláte, jednoducho príde. Tento prístroj dokonca nenarazí ani do ľudí, ani do zvierat, ani do vášho nábytku. A viete, čo je úplne najlepšie? Dokáže odniesť váš špinavý riad priamo do umývačky.

Zdroj: Brightside.me
Titulná fotka: ohgizmo.com, JapanTrendShop/Twitter.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
6
Haha
Woow Woow
22
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
15 vecí, s ktorými sa v živote stretávaš pomerne často, no ani si netušil, aké sú obrovské

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME