Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Snáď neexistuje človek, ktorý by nemiloval jedlo. Niekedy sa stačí len dobre najesť a zlá nálada je fuč. Jedlom vieme zahnať smútok, oslavujeme ním úspechy a delenie sa s ním znamená veľkú lásku. Dnešná gastronómia pozná chute a kombinácie od výmyslu sveta.

Snáď už ani neexistuje jedlo, ktoré by sa ešte niekto nesnažil speňažiť. (Áno, okrem ananásu dnes nájdeme na pizzi aj jahody či banány!) No my, takí bežní ľudia, máme od detstva svoje vlastné kombinácie, nad ktorými mnohí len krútia hlavou. Chlebík vo vajíčku, obľúbené raňajky malých, ale aj veľkých. Kto by už len ráno vstával skôr kvôli obaľovaniu a smaženiu?

Výnimočne sa nájde dobrá duša, ktorá zbombarduje kuchyňu a urobí ho. A potom si ho môžeme vychutnávať podľa rodinnej tradície s práškovým cukrom. Teraz možno krútiš obočie, no na sladko ho jedáva dosť veľa ľudí. A tí zas mraštia tvár nad chlebíkom vo vajci s kečupom. Syr, tatárska omáčka alebo cesnak tiež nie je výnimka. Žeby to bola nejaká iná verzia mastného langoša?

View this post on Instagram

I vybrali sme sa v ľúbivý stredajší podvečer – výnimočne celkom teplý – pozrieť, čo je nové v meste. Náhoda chcela, že sme sa dostali do Red Nosu. Fajn podnik, strašne veľa druhov piva, všetko v poriadku. Keďže ma kváril mimoriadny hlad, k pivu, ktoré bolo super, som stavil na položku „Utopenec XXL“ (fotku dám do diskusie); inak povedané tri kusy utopencov, cibuľa, feferón a tona chleba. Doslova tona, lebo k dvom týmto dávkam (dal si aj kamoš zvaný Technik) sme dostali myslím 12 kusov chleba. Nabombovali sme sa sťa sysle ?? na Muránskej planine, ibaže nám ostalo osem kúskov chleba. Hovoríme si, že to určite pôjde rovno do koša a je to škoda. Takto to predsa chodí. Opýtame sa teda čašníka, či je to fakt tak a prikývol. Bohužiaľ. Tak sme ho poprosili o sáčok, aby sme si tie chleby zabalili, veď to predsa nevyhodíme. Za barom z toho mali strašnú srandu a to, že stretli miestnych žebrákov, ktorí sú odkázaní na to, aby si z pivárne domov odniesli chlieb, im zaiste mimoriadne povzbudilo ego. Čo už, asi by tomu jedlu bolo lepšie v koši. Nič to, prežil som a teraz mám Olovrant XXL ? #bundas #chliebvovajci #olovrant #kosice #košice #rednose #pribeh

A post shared by Ladislav Király (@ladislavkiraly) on

Medzi ďalšie vychytávky, ktoré si však obľúbilo už veľké množstvo ľudí, patria slané praclíky v čokoláde, melón so šunkou (ktorý je v ponuke predjedál už väčšiny reštík), popcorn s čokoládou, jablkom, alebo popcorn máčaný v mlieku. Syrové korbáčiky a nutella je zaujímavé kombo, no čo tak slané čipsy a nutella? Výnimočne môžete skúsiť aj paprikové alebo pikantné.

View this post on Instagram

#nutellachips #goduria

A post shared by Gianni E Rosy Pagliaro (@rosydragone) on

Ochutnajte hranolky so zmrzlinou. Je to vážne dobré, aj keď to neznie bohvieako chutne.

Chlebík s maslom a paštétou je obľúbený mix raňajko-večerného experimentovania. Ďalej sa nájdu jedinci, ktorí si ho dajú so syrom a medom alebo s maslom a tatárskou omáčkou.

Obzvlášť silné žalúdky konzumujú chlieb s džemom a údeným syrom či papriku s medom. Celkom chutne znie však chlieb so syríkom a jablkom a minimálne jeden člen rodiny určite jedáva párky s tatárskou omáčkou.

Praženica s tuniakom je pre obyčajných ľudí. Šampióni jedia omeletu, prosím pekne, s kyslou kapustou.

Gross Stephanie Beatriz GIF by Brooklyn Nine-Nine - Find & Share on GIPHY

Veľa ľudí kombinuje sladké so slaným alebo kyslým. Akési pomyselné vyrovnávanie hladín v tele. Makovník so suchou salámkou, vianočka s maslom, horčicou a salámou, horalka s taveným syrečkom, paradajková polievka s vianočkou, rajčinové krekry s pikaom (vážne dobré)… no ako môžu niekomu chutiť banány s horčicou?

View this post on Instagram

?? @wing.mill ?? ? DOUBLE DONUT SMASH: 2 x WM signature smash patty, double american cheese, Krispy Kreme original glaze that I brought myself ? . *insert witty pun* hahaha ? . (Body of review; be concise, show intellect and use descriptors) . *finish with a throwaway fat guy reference* . N.B. after eating this Burger my brain ceased functioning due to optimum levels of adrenaline and euphoria. I cut and copied a template on how to burger blog. Visit Wingmill – it's that good! . #Wingmill #donutburger #smashburger #smashpatty #neutralbay #byo #krispykreme #donut #originalglaze #fatguy #american #review #adrenaline #euphoria #signature #smash #chewcrewmedia #teampixel #sydney #burger #sweetandsalty

A post shared by Sir Eats-a-lot (@issac_eatsalot) on

Ak sa bavíme o zvláštnom hlavnom jedle, východniari nikdy nepochopia, ako môže niekto jesť vyprážaný rezeň so suchou ryžou. No niekto si na ňu dá aj majonézu. K výnimočným špecialitám ešte môžeme zaradiť špagety s kokosom a pudingom alebo maslom a grankom, tvarohové rezance s oškvarkami alebo cestoviny s maggi korením. 

Knedľa, hovädzie mäso a kečup či ryba v trojobale, špagety a paradajková omáčka? Chúťkam sa žiadne medze nekladú. Zaujíma nás, čo všetko čudné chutí práve vám. Dajte nám o tom vedieť v komentároch.


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.