Divné veci, ktoré robíme kvôli sociálnym sieťam na dennom poriadku

Ak si myslíš, že sa ťa netýkajú, si na omyle.

Svet sa neustále mení, na to sme si už zvykli. No s príchodom sociálnych sietí a smartfónov sa náš životný štýl zmenil priam drasticky. Veci, ktoré by nám boli predtým neuveriteľne trápne alebo by sme ich považovali za zbytočné sú dnes na dennom poriadnu a veľakrát zostanú nepovšimnuté. Zjednodušene by sme mohli napísať, že sme sa nad nimi prestali zamýšľať. No my sme sa dnes rozhodli, že sa nad nimi zamyslíme a napíšeme o nich. Hor sa do čítania! 🙂

Fotenie seba samého

Pamätáte si ešte na staré fotoaparáty, z ktorých ste museli ísť dávať vyvolávať fotky do fotoslužby z malého kotúčika nazývaného film? Zväčša to boli celkom rodinné fotky z oslavy, túry alebo sánkovačky, no autoportét seba samého by ste tam hľadali len ťažko. A teraz si predstavte, že by ste si prišli po 150 vyvolaných fotografií, na ktorých by ste boli vy so psími ušami zo Snapchatu. Na otázku prečo ste si dali vyvolať 150 rovnakých fotiek by ste museli odpovedať, že hľadáte predsa tú najlepšiu…

giphy.com (https://media.giphy.com/media/xTiTnIdG44UV8Lkl4A/giphy.gif)

Vnímanie reality skrz telefón

Ak by ste sa v 80. rokoch na koncerte Guns N’ Roses otočili spevákovi chrbtom a usmievali sa do krabičky o rozmere pár centimetrov, asi by na vás každý pozeral ako na idiota. Dnes to je však v poriadku, pretože každý predsa vie, že práve točíte story na Instagram.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/3o6UB0tWKBDSJlIHRK/giphy.gif)

Zverejňovanie svojich pocitov

Veľmi jednoduchý nástroj ako si uchmatnúť trochu pozornosti. Stačí len zverejniť vo svojom statuse smutný emotikon a už máte tucet ustarostených komentárov od známych či ľudí, s ktorými ste sa raz pozdravili na tému: „Čo ti je?!“. Ooo, áno, presne toto som dnes potreboval/a.

knowyourmeme.com (https://knowyourmeme.com/memes/feels-good)

…vlastne sa ani necítiš nijako zle, len si sa nudil a nemal si s kým písať. Keby však niet sociálnych sietí, pochybujeme, že by si si nakreslil transparent so smutným smajlíkom a išiel s ním na námestie žobrať o kamaráta.

Štúdium

Ak sa ťa niekto spýta, čo bolo tvojou najväčšou motiváciou dopísať tú bakalársku prácu, musíš veľmi dlho rozmýšľať nad rozumnou odpoveďou. Moja ctižiadostivosť? Ambície? Túžba po vzdelaní? Nie. Ty veľmi dobre vieš, že to bola práve predstava víťazoslávnej fotky s pevnou väzbou tenkej knihy v ruke, pri ktorej vyhlásiš svetu „Napísal som juuuuuuuu!“. Jupí.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/gGkQsDhbmBWHm/giphy.gif)

Internet v mobile

„No to určite, kto by za takú zbytočnosť platil toľké peniaze?!“ povedal by si si pred pár rokmi. Dnes sa samého seba pýtaš, na čo by ti bol smartfón bez internetu. Ale vážne, na čo?

giphy.com (https://media.giphy.com/media/zLXBAnyOqmTHa/giphy.gif)

Fotenie jedla ako rituál

Čo urobíme pred jedlom? Umyjeme si ruky? Nie. Hm, pomodlíme sa? Nie. Poďakujeme mame, že navarila? Nie! Odfotíme si ho, predsa. Teda, pardón. Dáme na tanier štvrtinu porcie, ktorú reálne plánujeme zjesť, naaranžujeme, ozdobíme to niečim veľmi nezvyčajným, napríklad listom z balkónových muškátov a hybáj s tým na Instagram. #pornfood #dnesjem #yummy

giphy.com (https://media.giphy.com/media/Tk6rydnaWKZoc/giphy.gif)

Upovedomovanie okolia o stave svojho vzťahu

No fajn, to, že niekoho máš, to už vedia. Chodíte spolu už mesiac, takže spoločná fotka už bola na mieste. Si zadaný/á, o tom si upovedomil/a svoju facebookovú komunitu už tiež. Avšak nie je trochu zvláštne meniť si po každej hádke stav na „je to komplikované“ alebo „nezadaný/á“? Nič proti, pokojne pokračujte, ostatní z toho majú už aj tak celkom dobrú show a čakajú na ďalšie pokračovanie.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/NymYaUjNGkxEI/giphy.gif)

Hlásanie sa k životnému štýlu

Jasné, každý chce mať svoju identitu a ráz osobnosti, to je úplne v poriadku. My teraz však narážame na to, že je internet plný návodov ako žiť a ktorý životný štýl je lepší, až máte pocit, že by ste i vy mali k jednému z ľudí, ktorí ho prezentujú, patriť. Či už ide o vegánstvo, líčenie sa a či nové tetovanie, práve sociálne siete sú poháňačom toho, aby ste sa prezentovali a dúfali tak v to, že vás bude zase nasledovať niekto iný. I keď to tak nie vždy celkom úplne presvedčivo cítite, niekedy to je len jednoducho trend a vy trendy byť predsa chcete.

giphy.com (https://media.giphy.com/media/sYma346DicoSI/giphy.gif)

Zabudli sme na niečo? Ak áno, určite nás doplň v komentári! 🙂

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
5
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
6
Uups
Haha Haha
16
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 divných wikiHow návodov, o ktorých si si nemyslel, že naozaj existujú

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME