Dizajnér ti za pár sekúnd pomôže pochopiť komplikované arabské písmo

Vďaka takýmto obrázkom by sa učil každému nový jazyk ľahšie.

Zdroj: Instagram @mt_designs_

Svet je poriadne rôznorodé miesto a znakom toho sú nielen naše tváre, ale aj jazyky a písmo, ktoré používame. Mnohí si dávajú tetovať čínske znaky, lebo je to istým spôsobom iné, no len málokto má šancu porozumieť, čo tie znaky naozaj vyjadrujú. Podobne je to aj s arabskými znakmi, ktoré síce vyzerajú veľmi zaujímavo, no netušíme, čo vyjadrujú.

Dizajnér sa nám to rozhodol trochu zjednodušiť. Arabské slová doslova ilustruje obrázkami, ktoré vyjadrujú význam slov. Pochopiť komplikované znaky tak môže veľmi jednoducho ktokoľvek.

Zaujímavé na týchto ilustráciách však je, že ich vytvára zo samotných znakov. Pre niekoho, kto sa učí tento jazyk, to môže byť perfektná pomôcka. Zapamätáš si tak, ako dané slovo vyzerá v arabských znakoch, ale aj, čo znamená.

Mahmoud Tammam je grafický dizajnér z Egypta, preto sa niet čomu čudovať, že takýmto spôsobom ilustruje práve arabské znaky. Pri niektorých je úplne jasné, čo slovo znamená. Medzi ilustráciami sa však nájdu aj také, na ktoré sa budeš musieť trochu viac zapozerať, aby si pochopil, o čo ide. Prípadne si budeš musieť pomôcť popismi pri ilustráciách.

Tento šikovný dizajnér musel poriadne dlho sedieť nad rôznymi slovami, kým ich pretavil do ilustrovanej podoby. Keď sa na znaky pozrieš, je ti jasné, že si vyžadujú naozaj rozvinutú fantáziu, aby si k nim dokázal vytvoriť ilustráciu. Robiť niečo podobné s našimi znakmi by bolo určite poriadne náročné.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 zaujímavých faktov z rôznych oblastí, ktoré ti rozšíria obzory

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME