Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Dlhé kolóny, platené parkovisko. Toto sú výzvy, na ktoré sa musia pripraviť slovenskí fanúšikovia Rammsteinu

Tvrdá muzika si žiada fanúšikov s tvrdými nervami.


Medzi najväčšie tohtoročné koncertné udalosti na Slovensku rozhodne patrí vystúpenie skupiny Rammstein. Termín podujatia sa blíži veľmi rýchlo a fanúšikovia by preto ocenili konkrétne informácie o tom, ako sa na koncert dostanú a aké pravidlá budú počas neho platiť.

Náročná logistická operácia

Organizátori očakávajú, že Letisko Trenčín 14. júna uvíta až neuveriteľných 40-tisíc hudobných nadšencov zo všetkých kútov Slovenska a zo zahraničia. Takáto skúška poriadne otestuje cesty v okolí a je takmer isté, že v oblasti sa budú tvoriť rozsiahle kolóny. Situáciu skomplikuje aj rekonštrukcia mosta na ceste I/9 v blízkosti Trenčína.

Rammstein, koncert, Slovensko, Letisko Trenčín, kolóna, auto, dopravná zápcha
Profimedia

Samotný organizátor pripúšťa, že tí, ktorí chcú na miesto konania koncertu doraziť s minimálnym zdržaním, by si svoj príchod mali naplánovať na dopoludňajšie hodiny. Očakáva sa, že doprava sa začne komplikovať už okolo obeda.

Ako uvádza web aktuality.sk, Železničná spoločnosť Slovensko v súvislosti s koncertom momentálne neplánuje posilniť spoje. V prípade vysokého záujmu však takúto možnosť pripúšťa. Naopak, autobusový dopravca Slovak Lines vypredal už šesť autobusov, ktoré milovníkov Rammsteinu prepravia z Bratislavy (so zastávkou v Trnave) na Letisko Trenčín.

Rammstein, koncert, Slovensko, Letisko Trenčín
Profimedia

Parkovanie nebude zadarmo

Od 9:00 bude návštevníkom k dispozícii parkovisko na vyhradenej ploche pri letisku. Jeho využitie je však podmienené vopred zakúpenou vstupenkou, ktorej cena je 25 €. Fanúšikovia Rammsteinu, ktorí sa na koncert vyberú autom, teda nesmú zabudnúť na platbu za parkovanie. Niektorí ľudia považujú sumu za privysokú, dá sa však povedať, že zodpovedá podujatiam podobného druhu.

Pri vypĺňaní registrácie na parkovanie je okrem osobných údajov potrebné uviesť aj smer, z ktorého prídeme (na výber sú jednotlivé slovenské kraje a niekoľko iných krajín). Takisto sa požaduje vyplniť predpokladaný počet osôb vo vozidle. Na mieste sa parkovacie lístky predávať nebudú.

Šou, na aké sa nezabúda

Musíme veriť, že napriek veľkej organizačnej náročnosti prebehne celé podujatie v poriadku a Slováci si poriadne užijú jednu z najväčších hudobných šou v dejinách krajiny. Hity, ktoré milujeme už celé roky, plamene šľahajúce až do neba a fantastické pódiové výkony nemeckej partie okolo Tilla Lindemanna majú potenciál postarať sa o zážitok, na aký človek nezabudne celý život!

YouTube video

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje