Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

DNA test ukázal, že najväčší zemiak na svete nie je zemiak

Jeho majiteľ neskrýva sklamanie.


Už v novembri sme priniesli správu o tom, že novozélandský pár vo svojej záhrade objavil niečo, čo vyzerá ako najväčší zemiak na svete. Tento objekt vážiaci takmer 8 kilogramov sa stal miestnou atrakciou a dostal dokonca aj meno – Doug.

Vzácna kuriozita zaujala médiá z celého sveta celkom prirodzene prišiel na rad aj zápis do Guinnessovej knihy rekordov, uvádza Stuff. Titul najväčší zemiak na svete znie ozaj honosne! Zápis do Guinnessovky je však vážna vec, ktoré sa riadi prísnymi pravidlami. Každý rekord musí byť exaktne overený a potvrdený.

Profimedia

Doug nie je výnimkou a na to, aby sa mohol oficiálne stať najväčším zemiakom na svete, musí byť vedecky potvrdené, že skutočne ide o zemiak. Vzorka DNA preto bola zaslaná na analýzu. Škótske poľnohospodárske laboratórium prinieslo výsledky, ktoré fanúšikov Douga sklamú.

Veda hovorí, že najväčší zemiak na svete nie je zemiakom, ale tekvicou. Napriek tomu, že sa ani zďaleka nepodobá na typickú oranžovú tekvicu, ide o rastlinu z čeľade tekvicovité. Colin Craig-Brown, ktorý Douga objavil vo svojej záhrade, je týmto odhalením sklamaný. Zároveň priznáva, že si nevie vysvetliť, odkiaľ sa takáto rastlina vzala na jeho pozemku.

Profimedia

Mohlo by ťa zaujímať:

Pár objavil v záhradke gigantický zemiak. Váži takmer 8 kilogramov

Obrovský zemiak-nezemiak však Colina inšpiroval k tomu, aby sa začal venovať pestovaniu zemiakov a dnes má problematiku poriadne naštudovanú. Aký osud čaká Douga? Colin sa stále nezbavil myšlienky, že by z neho jedného dňa mohol vypáliť vodku


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.