Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 6.6.2023
sk
Norbert
cz
Norbert

Dnes je Deň latté. Čo o tebe prezrádza, akú kávu piješ?

Si kreatívny, staromódny, cieľavedomý, alebo prokrastinuješ?


Rezeň a šalát, hranolky s kečupom, alebo makaróny so syrom. Niektoré jedlá boli vyrobené tak, aby k sebe neodolateľne pasovali. To isté platí pre kávu a mlieko. Môžeš si doliať kvapku mlieka do svojej kávy, alebo si dopriať kávovo-mliečnu pochúťku, ktorú poznáme pod názvom latté.

Postup miešania kávy s mliekom sa datuje až do 17. storočia. Výraz ,,caffe latte“ pochádza z taliančiny a doslovne znamená káva s mliekom. Latté sa stalo populárnym až koncom osemdesiatych a začiatkom deväťdesiatych rokov. Bolo to prostredníctvom novej vlny kaviarní, medzi ktoré patrí aj Starbucks. Dnes je latté jedným z najobľúbenejších kávových nápojov po celom svete. Pri tejto príležitosti vznikol aj Deň latté, ktorý pripadá na dnešný deň (11. február).

Káva je po vode najrozšírenejšou tekutinou a je viac ako len nápoj. Je to kultúra, umenie a dokonca aj vášeň. Každý pije kávu iným spôsobom. S mliekom, cukrom, alebo len klasickú čiernu. Pozri si, čo o tebe prezradí to, akú kávu piješ:

Čierna káva, a.k.a turek

Priaznivci čiernej kávy majú tendenciu byť staromódni, trpezliví, výkonní a efektívni. Udržujú veci jednoduché a priamočiare. Majú radi kontrolu a nedajú sa ľahko presvedčiť, aby niečo urobili, pokiaľ to nie sú ochotní urobiť. Majú tendenciu byť tichí a náladoví s náhlymi prejavmi extroverzie.

Obľúbenci čiernej kávy sú odolní voči zmenám, pretože sú spokojní s rutinami nastavenými ich vlastným spôsobom. Zvyčajne odmietajú nasledovať trendy alebo cesty, ktoré im stanovujú iní ľudia. Vždy majú plán, ako sa pohnúť dopredu. Táto vlastnosť z nich tiež robí spoľahlivých ľudí.

deň latté, káva, čo o tebe prezrádza káva, ktorú piješ
Shutterstock

Cappuccino

Priaznivci cappuccina sú dobrodružnými, otvorenými, sofistikovanými, čestnými, motivovanými, super-kreatívnymi typmi ľudí. Štúdie ukázali, že milovníci cappuccina sú perfekcionisti, ktorí sú niekedy extrémne posadnutí a citliví na veci. Láska k dobrodružstvu u milovníkov cappuccina spôsobuje, že dlhodobo nemajú radi monotónnosť alebo stále sa opakujúce veci.

Neboja sa objavovať neznáme. S radosťou pôjdu na nové miesta úplne sami, aby sa naučili nové zručnosti alebo navštívili novú reštauráciu, aby preskúmali menu. Užívajú si sociálne prostredie a sú radi medzi ľuďmi. Majú úžasný zmysel pre humor. Dokážu rozjasniť váš deň svojím rýchlym vtipom a povedať tú správnu vec v tom najvhodnejšom načasovaní.

deň latté, káva, čo o tebe prezrádza káva, ktorú piješ
Shutterstock

Espresso

Ak piješ espresso, prezrádza to o tebe, že si jednotlivec so silným charakterom, ktorý je odvážny. Si náchylný tvrdo pracovať vo svojom profesionálnom aj osobnom živote. Si tiež praktický, dodržiavaš prísne rutiny, vstávaš každý deň v rovnakom čase, pravidelne cvičíš a chodíš do kancelárie skoro. Nehýbeš sa od jednej veci k druhej. Si dochvíľny a náročný na udržiavanie poriadku vo veciach alebo zoznamoch úloh.

O milovníkoch espressa sa zistilo, že sú prirodzenými vodcami, cieľavedomými, sebavedomými, organizovanými a efektívnymi typmi jednotlivcov. Zvyčajne sú natoľko pohltení prácou a následným plánovaním svojej práce alebo života vopred, že strácajú pojem o čase pre seba. Dokonca aj malá zmena v ich rutine alebo nedostatok plánu môžu spôsobiť, že budú náhle odmietaví a náladoví.

deň latté, káva, čo o tebe prezrádza káva, ktorú piješ
Shutterstock

Latté

Ak piješ latté, si pohodový, príjemný a rád ideš s prúdom. Nerád riskuješ. Zastávaš zlatú strednú cestu. Si mierny a hľadáš jednoduché a nekomplikované veci. Nenávidíš vyberať si strany alebo robiť vážne rozhodnutia. Si v poriadku so všetkým, čo ti príde do cesty.

Priaznivci latté sú príjemní, štedrí, zdvorilí, hľadajú pohodlie a milujú maličkosti v živote. Sú ako otvorená kniha a sú priamočiari. Ak sa ocitnú uprostred hádky, s najväčšou pravdepodobnosťou zmiernia dusnú atmosféru. Snažia sa pomáhať druhým. Obľúbenci latté sa venujú menej dobrodružným aktivitám a radšej ostanú doma a sledujú svoje obľúbené programy.

Ak je latté tvoj obľúbený nápoj, nezabudni osláviť jeho dnešný sviatok!

deň latté, káva, čo o tebe prezrádza káva, ktorú piješ
Shutterstock

Instatné kávy

Dá sa toto vôbec považovať za kávu? O týchto ľuďoch sa hovorí, že majú tendenciu byť pokojní. Často prokrastinujú a nevedia si veci naplánovať. Uprednostňovanie instantnej kávy však môže závisieť aj od iných premenných – instantná káva je často lacnejšia a ľahšie dostupná, takže svoju úlohu môže zohrať aj finančný stav.

deň latté, káva, čo o tebe prezrádza káva, ktorú piješ
Shutterstock

Akú kávu piješ ty?


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Nikola Kulová
Mám prehľad v dianí, tak si tu tak tvorím. Píšem o všetkom, o čom niečo viem a čo neviem, to sa naučím.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje