Dnes oslavujeme medzinárodný deň nenávisti ku koriandru. Aký je tvoj vzťah k tomuto koreniu?

Mnoho ľudí z celého sveta nemôže koriandru prísť na meno.

Možno o tom nevieš, ale v skutočnosti máme v kalendári oveľa viac takzvaných „medzinárodných dní“. Nie je to len medzinárodný deň žien, deň detí či zamilovaných. Okrem toho máme aj medzinárodný deň nenávisti proti koriandru. Ten pripadá presne na dnešný deň, teda 24. februára, píše portál LADbible.

Očividne existuje na svete obrovské množstvo ľudí, ktorí túto rastlinu, ktorú vo veľkom využívame aj ako korenie, nemôžu vystáť. Podľa nich je to skrátka nechutná prísada, ktorá dokáže spoľahlivo pokaziť každé jedlo. Neznášajú jeho vôňu, aj jeho chuť.

Koriander je hnus!

Tento odpor ku koriandru prerástol až do nefalšovanej nenávisti, ktorú si ľudia pripomínajú každý rok 24. februára. Mnohí ani nevedia presne pomenovať, prečo vlastne koriander nenávidia, ale proste si nedokážu pomôcť. A to ani napriek tomu, že vedci tvrdia, že koriander je prospešný pre naše zdravie.

Strength in numbers 🖕🏽🌿

Posted by I Hate Coriander on Friday, October 11, 2019

Nenávisti voči koriandru je zasvätená aj facebooková stránka I Hate Coriander, kde na túto tému môžeš nájsť viacero vtipných memečiek. Ľudia často používajú aj hashtag #Ihatecoriander. Na Twitteri sa k nim v roku 2017 dokonca pridal známy britský herec a komik Stephen Fry. Podľa oficiálnych prieskumov sú ale odporcovia koriandru v menšine. Zdá sa, že väčšina ľudí s touto rastlinou nemá problém. Napríklad na takom Blízkom Východe sa za jej odporcov označili len 3 % ľudí.

Vedecké vysvetlenie

Zaujímavé ale je, že pre túto nenávisť evidentne existuje vedecké vysvetlenie. Skupina vedcov zistila, že odporcovia tejto koreniny majú mierne odlišnú DNA. Majú v sebe gén, vďaka ktorému je im vôňa koriandru nepríjemná. Iní ľudia majú zase receptory, ktoré sú citlivé napríklad na vôňu inej zeleniny. Ako dobrý príklad sa uvádza brokolica.

3 lads. 1 dream.Fuck. You.

Posted by I Hate Coriander on Monday, August 22, 2016

„Niekto môže mať voči brokolici veľkú averziu, pretože má receptory horkej chuti, ktoré reagujú na konkrétnu zlúčeninu v brokolici,“ povedal k tomu profesor Russell Keast, odborník na nutričnú stravu. Iní ľudia zase podľa neho tento variant nemajú, preto s brokolicou nemajú žiadny problém. A podobne to je aj s koriandrom. Svoju rolu môže zohrávať aj geografia, teda to, odkiaľ ľudia pochádzajú. Napríklad v takých Ázijských krajinách je koriander úplne bežný a obľúbený. Zato napríklad v Európe či Austrálii nájdeme jeho odporcov oveľa viac.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Takto vyzerá typické dievča v takmer každej populárnej knihe


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME