Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.12.2023
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

V marci sa kvôli rýchlo sa šíriacemu koronavírusu museli zatvoriť školy, divadlá, galérie, knižnice a aj kiná. Teraz sa však zdá, že je (aspoň zatiaľ) vírus na ústupe, čo znamená, že sme sa už pred nejakým časom dočkali postupného uvoľňovania opatrení. Kiná v sieti CINEMAX otvárajú svoje brány dnes, teda 18. júna 2020.

Odborníci síce povolili kinám otvoriť už začiatkom júna, ale vtedy túto možnosť využilo len niekoľko menších kín. Multiplexy ostávali aj naďalej zatvorené. To sa však teraz mení, a ty sa tak po viac ako troch mesiacoch môžeš vybrať do kina na niektorý z kvalitných filmov.

CINEMAX

Bezpečnosť na prvom mieste

Návšteva kín v sieti CINEMAX bude sprevádzaná zvýšenými hygienickými a dezinfekčnými opatreniami. S tými sa stretneš jednak v prostredí samotného kina, ale aj sám budeš musieť dodržiavať určité bezpečnostné pravidlá.

Medzi ne patrí nosenie rúška (prípadne šatky), dodržiavanie bezpečnej vzdialenosti, nutnosť použiť dezinfekciu pri vstupe do kina a pri kýchaní či kašli použitie vreckovky či ohnutého lakťa. Dôležité je tiež pravidelné umývanie rúk mydlom a teplou vodou.

Uprednostňujú sa tiež skôr bezhotovostné platby a úplne ideálne by bolo, ak by si si vstupenky zakúpil vopred. Odporúča sa tiež obmedziť fyzický kontakt. Zároveň sa nemusíš báť, že by CINEMAX nemyslel na tvoju bezpečnosť.

CINEMAX

„Mnohí majú obavu z toho, že v zatvorenom priestore kinosály sa nebudú cítiť bezpečne, avšak tie naše sú vybavené vzduchotechnikou na princípe vonkajšej cirkulácie vzduchu, takže dnu prúdi čerstvý vzduch zvonku a vzduch z priestorov kina ide von,“ povedal Robert Kubička, marketingový manažér siete kín CINEMAX.

Pre návštevníkov budú k dispozícii dezinfekčné roztoky, pracovníci budú mať ochranné rúška a bezkontaktné teplomery. Po každom predstavení budú kinosály dezinfikované. „Prioritou pre nás bolo zabezpečiť, aby bola návšteva kina bezpečná a návštevníci si mohli pozrieť filmy, ktoré pred uzatvorením nestihli vidieť, ale aj viacero horúcich noviniek,“ podotkol Robert Kubička.

Splatnosť voucherov aj kariet bude predĺžená

Dôležitou informáciou pre návštevníkov je, že už od 16. júna môžu využívať aj nákup vstupeniek online. Na webových stránkach CINEMAXU sa tiež dočítajú o jednotlivých filmových tituloch, ktoré budú zaradené do programu.

Zároveň je podstatné vedieť, že poukážkam akéhokoľvek typu (voucher či free), ktoré majú platnosť do dátumu 30. júna 2020, sa ich platnosť predlžuje, a to do 30. septembra 2020. Pokiaľ ti teda platnosť poukážky skončila počas karantény, stále ju môžeš využiť. Platné tiež budú aj staršie vouchery.

Čo sa týka Filmových kariet a VIP, aj im bude splatnosť predĺžená, a to až o tri mesiace. K pôvodnému dátumu splatnosti si skrátka pripočítaj tri mesiace. Dovtedy ti karta bude platiť.

CINEMAX

Aké filmy sú na programe?

Čo si ale vlastne v kinách budeš môcť pozrieť? V prvom rade pôjde o snímky, ktoré dorazili do kín v marci, ale ohriali sa v nich krátko (prípadne vôbec) a, samozrejme, nebudú chýbať ani kvalitné novinky. Poďme sa teda pozrieť, ktoré to sú.

Filmy, ktoré už mali premiéru

Do tejto kategórie patrí kvalitná pixarovka Vpred, o ktorej sme ti ešte stihli priniesť informácie v samostatnom článku. Dojemná snímka ťa zavedie do magického fantasy sveta, z ktorého vymizla všetka mágia. Dvaja elfskí bratia sa tak vydávajú na dobrodružnú cestu, aby zistili, či na svete ešte ostalo niečo magické. A okrem toho sa zmieria aj s vlastnými životmi a uvedomia si silu rodiny.

YouTube video

Pozrieť si tiež budeš môcť cenený český dokument V sieti, ktorý skúmal zneužívanie detí na internete. Vo filme vystupujú 3 dospelé herečky, ktoré sa vydávajú za 12-ročné dievčatá. Tie na internete nemajú núdzu o odporné komentáre a žiadosti o sex cez kameru. Dôjde dokonca aj na vydieranie.

Snímka radikálnym spôsobom ukazuje nebezpečenstvo, ktorému sú dnešné deti na internete vystavené.

YouTube video

Premietať sa bude aj dokumentárny film o Rytmusovi s názvom Rytmus Tempos. Aj o ňom sme ti viac napísali v samostatnom článku. Dokument sa okrem pozoruhodného životného príbehu Patrika „Rytmusa“ Vrbovského zameriava aj na zaujímavú históriu a vývoj česko-slovenského hip-hopu.

YouTube video

Na strieborných plátnach si budeš môcť vychutnať aj parádny horor Neviditeľný (naša recenzia tu). V ňom bude mladá Cecilia v podaní Elisabeth Moss musieť čeliť svojmu psychopatickému bývalému priateľovi. Ten ale dokázal samého seba zneviditeľniť. Snímke nechýba napätie, perfektná technická stránka a výborné herecké výkony.

YouTube video

Pokiaľ chceš vypnúť a v kine si trochu oddýchnuť, môžeš zájsť napríklad na českú komédiu Chlap na striedačku. V ňom hlavná hrdinka Zuzana zistí, že jej manžel má pomer s inou ženou. Zuzana jej ale navrhne nevšedný návrh: Čo keby si obe ženy dotyčného muža rozdelili? Tento plán prinesie ešte nejedno komické prekvapenie.

YouTube video

Do kategórie sympatických oddychoviek určite patrí aj Ježko Sonic. Adaptácia populárnej série videohier je kombináciou hraného a CGI animovaného filmu a ide o slušnú jednohubku, ktorá bez problémov pobaví. Rýchlonohý ježko Sonic sa v nej stretne so svojím odvekým nepriateľom Dr. Robotnikom (Jim Carrey).

YouTube video

Filmy, ktoré museli premiéru posunúť

Medzi filmami, ktoré si nestihli odbiť premiéru v plánovanom termíne, je aj zaujímavo vyzerajúca biografická dráma Radioactive. Film natočila talentovaná Marjane Satrapi a predstaví nám v ňom neuveriteľný skutočný príbeh svetoznámej vedkyne Marie Curie-Sklodowskej (Rosamund Pike), ktorá svojím objavom navždy zmení tvár vedy.

YouTube video

Pre fanúšikov akčných komiksoviek je tu zase Bloodshot od Davea Wilsona s Vinom Dieselom v titulnej úlohe. Ten si vo filme zahral vojaka Raya Garritsona, ktorý je zabitý v boji a následne oživený prostredníctvom najmodernejších technológií. Tie mu prepožičajú neuveriteľné schopnosti.

YouTube video

Do tvojej pozornosti dávame aj zábavnú hororovú satiru Lov (naša recenzia tu). V nej sa skupina ľudí prebudí v lese a veľmi skoro si uvedomí, že sa stali lovnou zverou pre sadistických psychopatov. Kto ich ale loví a prečo?

YouTube video

Filmové novinky

Medzi novinkami, ktoré štartujú v kinách podľa plánu, máme výbornú nemeckú dramédiu Takmer dokonalé tajomstvá (v kinách od 18. júna), ktorú sme ti odporúčali aj v našej recenzii.

Skupina priateľov sa v nej rozhodne pre nevšedný experiment: počas večere všetci položia na stôl svoje mobily s tým, že všetky hovory a prijaté správy sa budú zdieľať nahlas s ostatnými. A keďže každý z našich hrdinov má nejaké to tajomstvo, o prekvapenia nebude núdza.

YouTube video

Pokiaľ máš chuť na kriminálnu komédiu, iste ti príde vhod titul La Gomera (v kinách od 18. júna 2020) od režiséra Corneliua Proumboiua. Hlavným hrdinom je inšpektor Cristi (Vlad Ivanov), ktorý rozohrá veľmi nebezpečnú hru s políciou a drogovou mafiou. Jeho cieľom je vyslobodiť svojich komplicov z väzenia. Lenže, ako to už chodí, všetko sa poriadne skomplikuje.

YouTube video

Milovníkom hudobných filmov môžeme doporučiť hneď dva tituly. Tým prvým je dokumentárny film Sólo (v kinách od 11. júna 2020) v réžii Artemia Benkiho o klavírnom virtuózovi Martínovi Perinovi, ktorý posledné štyri roky strávil za múrmi ústavu pre duševne chorých. Jeho životný príbeh je emocionálne silný a pôsobivý.

YouTube video

Druhým je americká hudobná dráma Kalifornský sen (v kinách od 18. júna 2020) s Dakotou Johnson v hlavnej úlohe. Tá si tu strihla mladú Maggie, ktorá sa túži stať úspešnou hudobnou producentkou. Dokáže si splniť svoj sen?

YouTube video

No a nezabudneme ani na tých najmenších. Pre tých sú tu pripravené animáky Snežná hliadka (v kinách od 18. júna 2020) a Mosley (v kinách od 11. júna 2020).

V prvej menovanej snímke budeš môcť sledovať dobrodružstvo polárneho lišiaka Bleska, ktorý sa túži stať najlepším kuriérom v mrazivej Arktíde. Okrem toho však bude musieť zachrániť celý Severný pól, pretože sa ho chystá zničiť zloduch Otto Von Walrus.

YouTube video

Animák Mosley nás zavedie do prostredia, ktoré obývajú podivné bytosti zvané kozloni. Jeden z nich, Mosley, pracuje na farme farmára Simona. Jedného dňa ale spolu so svojím synom objaví niečo nevídané – starodávnu jaskyňu s maľbami bytostí veľmi podobných kozloňom. Mosley sa teda rozhodne svojich predkov vyhľadať.

YouTube video
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.