Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Dnes je veľký deň pre všetkých milovníkov PC hier. Vychádza dlhoočakávaný remaster jednej z najlepších hier histórie, legendárneho Warcraftu III. Warcraft III Reforged prináša hernú klasiku s vylepšenou grafikou, ovládaním a ďalšími menšími zmenami.

Reforged zahŕňa obsah pôvodnej hry aj datadisk The Frozen Throne. Zaujímavosťou je, že v multiplayeri by Reforged edition mala byť kompatibilná so starou verziou hry – teda ľudia s originálom si zahrajú proti ľuďom s remastrom. Nečakanou novinkou je možnosť vybrať svojim hrdinom pohlavie.

Príchod remastru predstavuje ideálnu príležitosť na obhliadnutie sa za fenoménom, ktorým sa Warcraft III stal. Hra uspela u recenzentov, presadila sa v profi gamingu a stala sa absolútnou srdcovkou celej generácie hráčov. Pozrime sa na sedem dôvodov, prečo sme milovali Warcraft III:

1. Parádne cutscény

Jedna vec, ktorá každému nadšenému hráčovi vyrazila dych hneď po spustení hry, je určite intro. Blizzard si dal skutočne záležať a na kvalitné cutscény natrafíme aj v kampani, kde výrazne dopĺňajú atmosféru a posúvajú dej.

2. Epický príbeh

Ten veru rozhodne stál za to! Reign of Chaos a rozšírenie The Frozen Throne priniesli hodiny a hodiny napínavej kampane, počas ktorej sa hráč ani na chvíľu nenudil. Veľkolepý boj, vďaka ktorému sme spoznali najväčších hrdinov sveta Warcraftu, sa stal kulisou pre epický príbeh ako z antickej drámy.

3. Chytľavý multiplayer

V časoch najväčšej popularity WIII malo len málo z nás doma internet. Keď sme si chceli zmerať sily so svojimi kamarátmi, museli sme sa obrátiť na počítačové herne alebo školské učebne informatiky. Warcraft III bol hitom nielen medzi radovými hráčmi, ale na dlhé roky sa stal stálicou elektronických športov. Celkom zaslúžene.

4. Úžasný český dabing

Dnes je takmer neuveriteľné predstaviť si, že niekedy v roku 2002 si český distribútor povedal, že Warcraft III si zaslúži kompletný a plne profesionálny dabing. Predsa sa tak stalo a každá každulinká postavička preto hovorí po česky. Dabing jednoducho nemal chyby a nejedna hláška zľudovela. Zase práce?

5. Charizmatickí hrdinovia

Hoci koncept unikátnych jednotiek v RTS nebol novinkou (boli napr. v Battle Realms), Warcraft III ho dotiahol do dokonalosti a spravil z neho takmer povinnosť pre všetky nasledujúce stratégie. Hrdinovia výrazne obohatili hrateľnosť svojimi schopnosťami a zároveň predstavovali piliere, na ktorých stál príbeh kampane.

View this post on Instagram

El primer Reino Público de Pruebas (RPP) oficial de #WarcraftIII ya está activo. De acuerdo con una publicación en los foros oficiales de #Blizzard, el RPP cuenta con cambios de balance para ubicaciones de inicio y la dificultad de los creeps, así como ajustes en la diversidad de items. Otras mejoras, incluyendo nuevas texturas para claridad en el mapa también han sido añadidos. La publicación en el foro también resalta algunos problemas que Blizzard también está al tanto y ya trabaja en arreglar, con mejoras en el matchmaking y latencia en el horizonte. Han pasado 15 años desde el lanzamiento de #WarcraftIIIReignofChaos. Hace sólo un par de meses, apareció una oferta de trabajo, sugiriendo que Blizzard prodría remasterizar Warcraft III y #DiabloII, aunque ofertas de trabajo de Blizzard han usado palabras similares en el pasado. Con #StarCraftRemastered lanzándose en unos cuantos días, una remasterización de Warcraft III ciertamente ya no parece estar fuera de las posibilidades! #EspacioFreak

A post shared by ESPACIO FREAK/PROGRAMA RADIAL (@espaciofreak) on

6. Rozmanité bytosti

Už len samotné štyri hlavné frakcie sú zastúpené rozmanitými fantazijnými bytosťami. Netreba, samozrejme, zabúdať ani na neutrálne stvorenia a jednotky, hrateľné len v kampani. Blizzard čerpal z mytológie rôznych kultúr a klasík fantasy žánru – v hre sa teda stretli všetci, od elfov, kostlivcov, murlockov až po ohnivých démonov a pandích pivovarníkov.

View this post on Instagram

#pandarenbrewmaster

A post shared by Panda Prince (@yourpandaprince) on

7. Editor a módy

Netreba zabúdať ani na technickú stránku hry. Warcraft III prišiel so šikovným editorom, ktorý dovolil hráčom produkovať nielen vlastné mapy, ale rovno aj celé módy. Vďaka tomu na svet prišla Dota, ktorá spopularizovala žáner MOBA a navždy zmenila multiplayerové hranie.


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť