Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.6.2023
sk
Xénia
, Oxana
cz
Jarmil

Do basy kvôli 10 eurám? Nezamestnaný Slovák z Liptova ukradol v potravinách túto absurdnú vec

Aké je pozadie tohto bizarného prípadu?


Vieš si predstaviť, že by si išiel sedieť za krádež niekoľkých sladkostí v hodnote menej než desať eur? Ak nie, tak pre istého Slováka sa táto absurdnosť môže stať krutou realitou. Na Liptove totižto ukradol niekoľko čokolád, o jeho budúcnosti rozhodol Okresný súd Liptovský Mikuláš, informuje portál Žilinak.

Ide o nezamestnaného muža, ktorý vošiel v pondelok 24. apríla do potravín v Liptovskom Hrádku. Priblížil sa k regálu so sladkosťami, odkiaľ zobral päť bielych čokolád značky Študentská pečať a skryl ich pod svoje oblečenie. „Následne cez pokladničnú zónu prešiel bez zaplatenia, čím spôsobil spoločnosti CBA VEREX, a. s. škodu krádežou vo výške 9,75 eur,“ uvádza trestný rozkaz liptovskomikulášskeho súdu.

Mohlo by ťa zaujímať:

Slováci sa konečne dočkali. Štát im vráti stovky eur, niektoré Slovenky majú nárok na 830-eurový príspevok

Nebol žiadny nováčik

Zlodej nebol „nováčik“, pretože sa podobnej krádeže dopustil už aj v minulosti. Práve preto sa súd rozhodol pre tvrdší trest. Koncom februára odcudzil aj bližšie nešpecifikovanú vec, za čo dostal od polície pokutu 20 eur.

Neostáva mu nič iné, než si spytovať svedomie. Má na to dostatok času, pretože nakoniec utŕžil trest odňatia slobody na 4 mesiace. Súd ho zaradil do ústavu s minimálnym stupňom stráženia. Čo z toho vyplýva? Bez práce nie sú koláče – predovšetkým bez zaplatenia.

peniaze, euro, putá, väzenie, krádež, Slovensko
Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje