Utorok 17.5.2022
sk
Gizela
cz
Aneta
, Anetta

Do centra Prešova sa po zimnej prestávke vrátil verejný klavír

Klavír je umiestnený v podchode pre vstupom na nádvorie Čierneho orla.


V podchode pred vstupom na nádvorie Čierneho orla je pre Prešovčanov a návštevníkov mesta opäť k dispozícii verejný klavír. Okoloidúci si môžu na piane zahrať alebo sa pri ňom na chvíľu zastaviť a vypočuť si tóny hudby v podaní niekoho iného.

Ako uviedol hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, Park kultúry a oddychu v Prešove sa opäť rozhodol pre podporu rozvoja kultúry v meste aj jednou z menej tradičných aktivít. „Do centra mesta umiestnili verejný klavír, ktorý sa vlani stretol s veľkým úspechom a pozitívnym ohlasom zo strany obyvateľov aj návštevníkov mesta. Ide o prvé prešovské verejné piano, ktoré si môžu nadšenci hudby vyskúšať v podchode smerom na nádvorie Čierneho orla, pri vstupe z Hlavnej ulice,“ informoval hovorca radnice.

Klavír je podľa Tomeka síce starší a vyžaduje si citlivý prístup, zahrať si však na ňom môžu amatérski hudobníci aj profesionáli. „Cieľom tejto kultúrno-osvetovej iniciatívy je prispieť k rozvoju kultúry v Prešove a tiež priniesť kultúrne trendy, ktoré sú bežnou súčasťou moderných miest,“ dodal hovorca. Verejný klavír bude voľne prístupný do 15. novembra, avšak jeho zotrvanie na prešovskom námestí bude závisieť od počasia, ako aj od prístupu verejnosti.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť