Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Do Guinnessovej knihy rekordov sa zapísala dvojročná Pearl. Je to najmenší pes na svete

Je taká malinká, že si ju môžeš strčiť do vrecka.


Dvojročná čivava Pearl nie je obyčajný kabelkový pes. Narodila sa na Floride 1. septembra 2020 a je to najmenší žijúci pes na svete. Je príbuznou Miracle Milly, ktorá bola vysoká 3,8 palca (9,6 cm) a bola predchádzajúcou držiteľkou tohto rekordu. Pearlina matka je podľa Guinnessovej knihy rekordov jednou z identických sestier Milly.

Dvojročná čivava, ktorá meria približne rovnako ako dolárová bankovka, bola v Guinnessovej knihe rekordov označená za najmenšieho psa na svete, píše CNN. Je vysoká iba 3,59 palca (9,14 cm), dlhá 5 palcov (12,7 cm) – približne rovnako ako dolárová bankovka – a váži slabých 1,22 libry (553 g).

Pearl, najmenší pes na svete, čivava, Guinessova kniha rekordov
Profimedia
Slováci budú pracovať len 4 dni, víkend im začne už v piatok. Kedy a kde začne platiť táto novinka

Odporúčame prečítať:

Slováci budú pracovať len 4 dni, víkend im začne už v piatok. Kedy a kde zavedú túto novinku?

Vanesa Semler, Pearlina majiteľka, povedala, že Pearl je „tak trochu diva“ a je zvyknutá na vysokokvalitnú stravu z kuracieho mäsa a lososa. Podľa Semlerovej Pearl tiež miluje „pekné oblečenie“.

Pearlin rekord bol potvrdený po tom, čo ju zmerali v nemocnici Crystal Creek Animal Hospital v Orlande na Floride, kde sa narodila. Podľa Guinnessových oficiálnych smerníc sa každé meranie robilo od spodnej časti chodidla prednej nohy až po vrchol hrebeňa medzi jej lopatkami v priamej vertikálnej línii.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje