Štvrtok 20.1.2022
sk
Dalibor
, Sebastián
cz
Ilona, Sebastián

Do hľadísk sa vrátia fanúšikovia, využiť bude možné štvrtinu maximálnej kapacity hál

Vládny kabinet hlavnému hygienikovi Jánovi Mikasovi odporučil bezodkladne prijať vyhlášku, ktorá určí maximálny počet účastníkov podujatí.


Hromadné podujatia vrátane športových budú rozdelené na tri kategórie. Podľa ich rizikovosti budú pre organizátorov a účastníkov platiť rozdielne kapacitné obmedzenia súvisiace s pandémiou ochorenia COVID-19. Vyplýva to z návrhu odporúčaní pre hlavného hygienika, ktoré na pondelkovom online rokovaní schválila Vláda SR. Kabinet Jánovi Mikasovi odporučil bezodkladne prijať vyhlášku, ktorá určí maximálny počet účastníkov podujatí.

Hromadné podujatia by sa mali rozdeliť na nízko rizikové, stredne rizikové a vysoko rizikové. Pri nízko rizikových podujatiach, ktorými sú označené také, kde je nosenie respirátora a sedenie povinné, zároveň nie je povolená konzumácia jedla či nápojov, spev či povzbudzovanie účastníkov, je maximálna kapacita určená na 100 osôb alebo maximálne 50 percent kapacity priestoru. Do tejto skupiny nepatria športové podujatia.

Shutterstock

V rámci stredne rizikových podujatí, kde je povinné nosenie respirátora a fixné sedenie či státie a týka sa športu, sa počet účastníkov obmedzí na 100 osôb alebo maximálne 25 percent kapacity priestoru.

„Na vláde sa dnes preberali opatrenia pre šport. Zatiaľ sa otvárajú hromadné podujatia, ako pre kultúru, tak aj pre šport. Dnes večer sa zrejme bude diskutovať aj na koaličnej rade o ďalších možných uvoľňovaniach, medzi iným aj súťaže detí, fitká a pod. V stredu 12.1. by sa mali na vláde prijať ďalšie opatrenia s platnosťou od ďalšej stredy 19.1. Teším sa, že po hádzanej sa tak aspoň 25 percent divákov dostane na hokej či ďalšie indoorové športy. Viem, že sme ďaleko od vytúženého stavu v športe, či aj v iných oblastiach, najradšej by som bol, keby sa už uvoľnilo všetko naplno a celá pandémia sa pominula, ale aspoň takto pred prichádzajúcim omikronom,“ napísal na fejsbúku splnomocnenec vlády pre šport Karol Kučera.

Vláda tiež odporučila hlavnému hygienikov prijať vyhlášku, ktorou povolí účasť divákov na majstrovstvách Európy v hádzanej mužov, a to v rozsahu 25 percent kapacity štadióna a športových zariadení.

Pri vysoko rizikových podujatiach, kde je nosenie respirátora obmedzené, a je povolená konzumácia a podobne, je maximálna kapacita určená na 20 osôb, pričom zoznam účastníkov je povinný. Ide najmä o svadby, kary, oslavy, večierky, plesy či diskotéky.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť