Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika

Pokiaľ máš slabosť pre kvalitné životopisné drámy so športovou tematikou, rozhodne venuj pozornosť filmovej novinke Le Mans ’66. Tá ti totiž v kine rozpovie strhujúci skutočný príbeh z prostredia automobilových pretekov.

Hlavnou postavou bude Carroll Shelby, špičkový pretekár, ktorý však v roku 1959 musí s pretekmi skončiť kvôli zistenej srdcovej vade. Stane sa teda konštruktérom a je to práve on a jeho tím, ako aj skúšobný jazdec Ken Miles, koho si najme Henry Ford II. Prečo?

Musia pre jeho automobilku navrhnúť dokonalé pretekárske auto. A to nie len také hocijaké. Musí ísť o auto, ktoré vytrie zrak konkurenčnej značke Ferrari, ktorej autá vyhrávajú v okruhu Le Mans už päť rokov. Teraz je však načase, aby vyhral Ford. Shelby, Miles a ich pomocníci sa do zdanlivo nesplniteľnej úlohy pustia, ale jednoduché to mať rozhodne nebudú.

V hlavných úlohách uvidíme Matta Damona a Christiana Balea, ktorých doplní Jon Bernthal, Caitriona Balfe, Ray McKinnon, Josh Lucas, Noah Jupe či Tracy Letts. Režíruje mimoriadne schopný James Mangold, ktorý má na konte parádnu komiksovku Logan, ale aj western 3:10 Vlak do Yumy či biografickú drámu Walk the Line.

Le Mans ’66 vyzerá z doterajších trailerov sakramentsky lákavo. Vo filme očividne nebude núdza o napätie a brilantne natočené pretekárske scény. Samozrejmosťou evidentne budú aj perfektné herecké výkony Damona a Balea. Ani by sme sa nečudovali, ak by Mangoldova snímka zamiešala kartami v oscarovej súťaži. Kritici, ktorí snímku už videli, totiž hovoria o výbornom a poriadne dynamickom zážitku.

Na Slovensku sa o pravdivosti ich slov budeme môcť presvedčiť 14. novembra 2019, keď má Le Mans ’66 premiéru.

CinemArt SK

Zdroj: CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť