Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 22.6.2024
sk
Paulína
, Paula, Pavla
cz
Pavla

Pokiaľ máš slabosť pre kvalitné životopisné drámy so športovou tematikou, rozhodne venuj pozornosť filmovej novinke Le Mans ’66. Tá ti totiž v kine rozpovie strhujúci skutočný príbeh z prostredia automobilových pretekov.

Hlavnou postavou bude Carroll Shelby, špičkový pretekár, ktorý však v roku 1959 musí s pretekmi skončiť kvôli zistenej srdcovej vade. Stane sa teda konštruktérom a je to práve on a jeho tím, ako aj skúšobný jazdec Ken Miles, koho si najme Henry Ford II. Prečo?

Musia pre jeho automobilku navrhnúť dokonalé pretekárske auto. A to nie len také hocijaké. Musí ísť o auto, ktoré vytrie zrak konkurenčnej značke Ferrari, ktorej autá vyhrávajú v okruhu Le Mans už päť rokov. Teraz je však načase, aby vyhral Ford. Shelby, Miles a ich pomocníci sa do zdanlivo nesplniteľnej úlohy pustia, ale jednoduché to mať rozhodne nebudú.

V hlavných úlohách uvidíme Matta Damona a Christiana Balea, ktorých doplní Jon Bernthal, Caitriona Balfe, Ray McKinnon, Josh Lucas, Noah Jupe či Tracy Letts. Režíruje mimoriadne schopný James Mangold, ktorý má na konte parádnu komiksovku Logan, ale aj western 3:10 Vlak do Yumy či biografickú drámu Walk the Line.

Le Mans ’66 vyzerá z doterajších trailerov sakramentsky lákavo. Vo filme očividne nebude núdza o napätie a brilantne natočené pretekárske scény. Samozrejmosťou evidentne budú aj perfektné herecké výkony Damona a Balea. Ani by sme sa nečudovali, ak by Mangoldova snímka zamiešala kartami v oscarovej súťaži. Kritici, ktorí snímku už videli, totiž hovoria o výbornom a poriadne dynamickom zážitku.

Na Slovensku sa o pravdivosti ich slov budeme môcť presvedčiť 14. novembra 2019, keď má Le Mans ’66 premiéru.

CinemArt SK

Zdroj: CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.