Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.3.2023
sk
Soňa
cz
Soňa
, Sonja, Sonia

Spomenieš si na nejakú českú filmovú gangsterku? My tiež nie. Pravdou je, že filmov z tohto žánru v Česku (a tobôž nie na Slovensku) príliš veľa nevzniká. Avšak blýska sa na časy, pretože do kín práve vstupuje pozoruhodná gangsterská komédia Ubal a zmizni, pod ktorou je režisérsky a scenáristicky podpísaný Adam Hobzik.

Jedna šialená noc

Film nám ponúkne hneď tri príbehové línie, ktoré sa medzi sebou rôzne prepletajú. Prvá z nich sa odohráva behom jedného dňa a jednej noci. Hlavnými hrdinami je trojica kamarátov Mireček (Matouš Ruml), Vilém (Janek Gregor) a Dužan (Duy Anh Tran). Tí pestujú a predávajú marihuanu. Ich vcelku pokojný život navždy zmení lákavá ponuka: predať celú úrodu za jednu noc.

Lenže to nebude taká brnkačka, ako by sa mohlo zdať. Uzavreli totiž obchod s Bulharom (Predrag Bjelac), s ktorým nie je radno sa zahrávať. A ako na potvoru kamaráti zistia, že im niekto vykradol skleník. Ocitajú sa tak v zložitej situácii a ak nechcú skončiť rozsekaní na kašu Bulharom, musia vymyslieť, ako z tejto šlamastiky von.

CinemArt SK

Druhá príbehová línia sa točí okolo dvojice policajtov (Martin Hofmann a Leoš Noha), ktorí dostali padáka a nevedia, čo so životom. Jeden z nich je psychopat, druhý sa trápi pocitom vyhorenia. Pokúsia sa teda získať rešpekt svojho bývalého šéfa tým, že vypátrajú kufrík, plný vzácneho materiálu. A nezastavia sa pred ničím!

No a do tretice tu máme príbeh o rockerovi Andrém (Marek Lambora). Ten podpísal zmluvu, v ktorej sa zaviazal, že nahrá tri popové albumy pre tínedžerov. A to mu ako pravému rockerovi príliš nesedí. Ale prachy sú prachy. Andrého život sa však zmení, keď sa mu omylom do rúk dostane záhadný kufrík so zaujímavým obsahom.

Film inšpirovaný modernými gangsterkami

Obsah znie na prvé prečítanie skutočne zaujímavo a na česko-slovenské pomery aj pomerne ambiciózne. Predsa len, o podobnú žánrovku sa u nás snáď ešte nikto nepokúsil (a ak áno, tak výsledok bol mizerný). Adam Hobzik je síce debutant, ale podľa trailerov sa zdá, že má jasnú a pevnú víziu a plno originálnych nápadov.

Ukážky zatiaľ pôsobia svižne, hravo a dynamicky. Filmoví fanúšikovia si iste pri ich sledovaní spomenú na filmy Guya Ritchieho ako Zbaľ prachy a vypadni či Podfu(c)k. Film vyzerá lákavo, takže do kina určite vyrazíme. Slovenská premiéra sa uskutoční 8. júla 2021.

CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje