Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Trvalo to poriadne dlho, ale napokon sme sa predsa len dočkali. Kiná na Slovensku sa konečne otvoria! A to znamená, že na strieborných plátnach si už čoskoro budeme môcť užiť niekoľko zaujímavých noviniek. Jednou z nich je aj komédia Cruella od Craiga Gillespieho. Ako hovorí už názov, pôjde o sólovku záporáčky Cruelly de Vil zo známej disneyovky 101 dalmatíncov.

Vo filme si ju zahrá oscarová Emma Stone. Príbeh sa bude odohrávať v 70. rokoch v Londýne, keď je Cruella ešte mladá a vystupuje pod menom Estella. Túži sa stať svetoznámou módnou návrhárkou, avšak isté udalosti ju zavedú na trochu temnejšie chodníčky. Okrem Stone uvidíme aj Emmu Thompson, Joela Fryho, Paula Waltera Hausera, Emily Beecham, Kirby Howell-Baptiste či Marka Stronga.

Nápad natočiť celovečerák o tejto záporáčke môže na prvý pohľad pôsobiť zvláštne. Cruella totiž doteraz vystupovala ako jednorozmerná postava, nemá za sebou ani žiadnu mytológiu, z ktorej by sa dalo čerpať. Napriek tomu sa ale do kina tešíme. Trailery totiž vyzerajú poriadne štýlovo, Emma Stone si svoju rolu evidentne užíva a navyše režíruje talentovaný Craig Gillespie, ktorý nám v minulosti doručil parádnu čiernu komédiu Ja, Tonya.

Prvé ohlasy navyše hovoria o veľmi sviežom, zábavnom a prekvapivo temnom kúsku, ktorý vôbec nepôsobí, akoby ho natočil Disney. Chvália sa aj herecké výkony Emmy Stone a Emmy Thompson. Niektorí kritici Cruellu dokonca prirovnali k trileru Joker. Zdá sa teda, že by sme sa v kinách mohli dočkať naozaj originálnej a sympaticky drzej snímky. Do slovenských kín zamieri už 3. júna 2021.

CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť