Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 1.10.2023
sk
Arnold
cz
Igor

Po dlhom období, keď sme si kvôli koronavírusu museli odoprieť návštevy kina, sa všetko začína vracať do normálu. Aké filmy nás v kinách čakajú? Okrem iného je to aj zaujímavá nemecká dramédia Takmer dokonalé tajomstvá od režiséra Bora Dagtekina. V tomto článku ti predstavíme niekoľko dôvodov, prečo by si na túto kvalitnú snímku mal vyraziť do kina.

Najprv si ale v skratke predstavíme, o čom vlastne film je. Skupina priateľov sa stretne na spoločnej večeri s vyhliadkou príjemne stráveného večera. Všetko prebieha bez problémov, ale potom sa kamaráti rozhodnú trochu si okoreniť večer.

Dohodnú sa, že každý položí svoj mobil na stôl a všetky správy, odkazy aj telefonáty sa celý večer budú so všetkými zdieľať nahlas. To, čo vyzerá byť ako nevinný žartík, sa ale trochu dramaticky zvrtne. Každý má totiž svoje tajomstvá a ich vyzradenie otestuje priateľstvo a vzťahy všetkých prítomných.

Bontonfilm SK

1. Dobré vyťaženie ústredného nápadu

Filmu nemožno uprieť dobrý a vďačný ústredný nápad. Ten sa navyše tvorcom podarilo veľmi dobre vyťažiť. Pravdaže, divák musí do určitej miery pristúpiť na „pravidlá hry“. V realite by totiž takýto experiment s mobilmi zrejme nepriniesol také nahustené dramatické okamihy.

To je ale licencia, na ktorú majú filmári právo. Navyše, podarilo sa im to natočiť veľmi prirodzene, takže to v konečnom dôsledku nevadí. Tvorcovia to dokázali zamotať veľmi dobre, takže filmu nechýba napätie ani dramatickosť.

Bontonfilm SK

2. Kvalitné herecké výkony

Ďalšou kapitolou sú veľmi dobré a uveriteľné herecké výkony. Herci sú typovo ideálne obsadení, majú medzi sebou tú správnu chémiu a ich vzájomné priateľstvo im bez problémov uveríš. A to je pri podobne ladenom filme absolútny základ a polovica úspechu.

Hrajú navyše výborne a bez problémov zvládajú prechod od pohody do dramatickejších rovín. Aj vďaka nim sa v kine rozhodne nudiť nebudeš.

Bontonfilm SK

3. Svižne napísaný scenár

Absolútne kľúčovým prvkom bol v tomto prípade aj scenár. Ten je ohromne dobre napísaný a má svižné a prirodzené dialógy. Niekto by možno namietal, že tvorcovia jednotlivé situácie trošku prehrotili, resp. že niekedy sa postavy správali nelogicky.

Je to otázka pohľadu, ale vo všeobecnosti platí, že scenár je podarený a ponúka viacero humorných, ale aj dramatických a emotívnych momentov.

Bontonfilm SK

4. Okrem humoru aj emócie

Takmer dokonalé tajomstvá sú propagované ako komédia, hoci lepšie označenie by bolo dramédia. Teda komediálna dráma, alebo dramatická komédia (ako chceš). Iste sa v snímke nájde niekoľko zábavných a úsmevných momentov, ale z nášho pohľadu tie dramatickejšie predsa len o niečo prevažujú.

To ale vôbec nevadí, pretože tieto scény sú napísané výborne a navyše narábajú so situáciami a problémami, ktoré sú dobre známe mnohým divákom. Nie je teda ťažké sa s postavami identifikovať a emocionálne sa na príbeh napojiť.

Bontonfilm SK

5. Záverečné zhodnotenie

Aký je teda náš záver? Takmer dokonalé tajomstvá rozhodne za návštevu kina stoja. Ponúkajú výborný scenár, sympatických hercov, vtip, ale aj solídnu dávku vážnych tém a emócií. Okrem toho šikovne poukazujú aj na to, aké pevné sú vlastne priateľstvá a ako ľahko ich niečo zdanlivo nevinné môže narušiť.

Zároveň sa ukazuje, že každý z nás má nejakých tých kostlivcov v skrini, ktorých chce nechať mimo zrak ostatných. Snímka tak určite prináša aj viacero podnetov na zamyslenie, takže v tebe ostane aj po skončení záverečných titulkov. A to je určite znak kvalitného filmu. V našich kinách si Takmer dokonalé tajomstvá budeš môcť pozrieť od 18. júna 2020.

Tento obsah vznikol v spolupráci s BONTONFILM a.s.


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.