Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

Máš chuť na nejakú chladnú severskú fantasy? V tom prípade by snímka Valhala: Ríša bohov mohla byť niečo pre teba. Epické dobrodružstvo nakrútil režisér Fenar Ahmad a pri jeho tvorbe sa inšpiroval klasickými severskými bájami a mýtmi.

V centre príbehu budú legendárni mýtickí bohovia Odin, Thor či Loki, ktorí musia zastaviť Ragnarok – teda zánik celého sveta. Zo zajatia sa oslobodil obrovský vlk Fenrir a bohovia sa musia pripraviť na finálnu bitku s odvekým nepriateľom, s divokými obrami. Kľúčovú rolu ale zohrajú aj dve deti, ktoré pochádzajú zo sveta ľudí a momentálne slúžia Thorovi.

Sfilmovaných severských mýtov sme sa v našich kinách snáď ešte nedočkali (fanúšikovia seriálov si však určite spomenú na seriál Vikingovia), pokiaľ teda nebudeme brať do úvahy marvelovky, ktoré niektoré prvky vikingskej mytológie prebrali. Pôvodné legendy však nie sú žiadne pestrofarebné a nahláškované dobrodružstvá, ale poriadne temné a drsné príbehy.

A ako však môžeme vidieť už z trailerov, Valhala: Ríša bohov pôjde práve touto cestou. Bude navyše veľmi zaujímavé sledovať, ako sa tejto látky chopia samotní Severania. Z doterajších ukážok to vyzerá na vizuálne nádhernú a drsnú dark fantasy, ktorá klasickým severským mýtom evidentne žiadnu hanbu neurobí. Dýcha z nich na nás pochmúrnosť, skvelí herci a výborné technické prevedenie.

V hlavných úlohách sa predstavia Roland Møller, Dulfi Al-Jabouri, Jacob Lohmann, Stine Fischer Christensen, Asbjørn Krogh Nissen a Andreas Jessen. Na Slovensku si Valhalu budeme môcť vychutnať s českým dabingom už od 28. novembra 2019.

Tento obsah vznikol v spolupráci s BONTONFILM a.s.

Zdroj: Bontonfilm SK


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť