Do kín prichádza lákavá temná fantasy Valhala: Ríša bohov na motívy severských mýtov

Priaznivcov severskej mytológie čaká v kinách skutočná lahôdka.

Zdroj: Bontonfilm SK

Máš chuť na nejakú chladnú severskú fantasy? V tom prípade by snímka Valhala: Ríša bohov mohla byť niečo pre teba. Epické dobrodružstvo nakrútil režisér Fenar Ahmad a pri jeho tvorbe sa inšpiroval klasickými severskými bájami a mýtmi.

V centre príbehu budú legendárni mýtickí bohovia Odin, Thor či Loki, ktorí musia zastaviť Ragnarok – teda zánik celého sveta. Zo zajatia sa oslobodil obrovský vlk Fenrir a bohovia sa musia pripraviť na finálnu bitku s odvekým nepriateľom, s divokými obrami. Kľúčovú rolu ale zohrajú aj dve deti, ktoré pochádzajú zo sveta ľudí a momentálne slúžia Thorovi.

Sfilmovaných severských mýtov sme sa v našich kinách snáď ešte nedočkali (fanúšikovia seriálov si však určite spomenú na seriál Vikingovia), pokiaľ teda nebudeme brať do úvahy marvelovky, ktoré niektoré prvky vikingskej mytológie prebrali. Pôvodné legendy však nie sú žiadne pestrofarebné a nahláškované dobrodružstvá, ale poriadne temné a drsné príbehy.

A ako však môžeme vidieť už z trailerov, Valhala: Ríša bohov pôjde práve touto cestou. Bude navyše veľmi zaujímavé sledovať, ako sa tejto látky chopia samotní Severania. Z doterajších ukážok to vyzerá na vizuálne nádhernú a drsnú dark fantasy, ktorá klasickým severským mýtom evidentne žiadnu hanbu neurobí. Dýcha z nich na nás pochmúrnosť, skvelí herci a výborné technické prevedenie.

V hlavných úlohách sa predstavia Roland Møller, Dulfi Al-Jabouri, Jacob Lohmann, Stine Fischer Christensen, Asbjørn Krogh Nissen a Andreas Jessen. Na Slovensku si Valhalu budeme môcť vychutnať s českým dabingom už od 28. novembra 2019.

Tento obsah vznikol v spolupráci s BONTONFILM a.s.

Zdroj: Bontonfilm SK

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Veci, ktoré potrebuješ vedieť predtým, než sa rozhodneš mať mačku

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME