Do kín prichádza príbeh Rytmusa. Dokument Tempos zmapuje slovenskú hip-hopovú scénu troch dekád

Dokumentárny film sľubuje necenzurovaný pohľad na históriu slovenského hip-hopu.

Zdroj: Continental Film

Máš rád hudobné dokumenty? V tom prípade ťa zrejme poteší, že do slovenských kín smeruje zaujímavo vyzerajúci projekt Tempos. Jeho režiséri Nazarij Kľujev, Roman Kelemen a Maxim Kľujev sa v ňom pokúsili zmapovať kariéru známeho rapera Patrika „Rytmusa“ Vrbovského.

Na pozadí príbehu jedného hudobníka ale zároveň dostávame pohľad na tri dekády slovenského hip-hopu. Okrem Rytmusových vrcholov a pádov tak budeme mať možnosť nazrieť na to, ako sa hip-hop na Slovensku formoval a ako prebiehal jeho vývoj.

Rytmusovi fanúšikovia, samozrejme, nebudú ochudobnení o rôzne zákulisné informácie a nečakané nástrahy, s ktorými sa spevák počas svojej kariéry stretol.

Okrem samotného Rytmusa v dokumente vystúpia aj mnohí jeho kolegovia a ľudia, ktorí ovplyvnili jeho tvorbu. „Produkovať tento film je pre náš tím splnený sen,“ prezradil Nazarij Kľujev, jeden z režisérov. „Vyrastali sme na skladbách od Rytmusa. Ako štáb do filmu vkladáme veľa energie a srdce fanúšika. Veríme, že to bude aj divák cítiť.“

Trailer sľubuje pôsobivý dokumentárny film, ktorý by mohol osloviť aj tých, ktorí sa v slovenskom hip-hope príliš neorientujú. Je jasné, že primárne je film cielený na Rytmusových fanúšikov, ale zdá sa, že tvorcovia nezabudli ani na ostatných divákov a ponúknu im mnohé pozoruhodné informácie z prostredia slovenskej rapovej scény.

Na Slovensku má tento žáner rozhodne zaujímavú históriu, takže režiséri rozhodne mali z čoho čerpať. V kinách by sme tak mohli dostať nielen vyrozprávanie jedného pozoruhodného príbehu konkrétneho hudobníka, ale aj komplexnejší pohľad na dejiny a vývoj hip-hopu na Slovensku. Do našich kín Tempos zamieri už 27. februára 2020.

Continental Film

Zdroj: Continental Film, Red Bull Presents

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
8
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Mohol by sa holokaust zopakovať? Americký vedec uskutočnil experiment so šokujúcimi výsledkami

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME