Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek

Máš rád hudobné dokumenty? V tom prípade ťa zrejme poteší, že do slovenských kín smeruje zaujímavo vyzerajúci projekt Tempos. Jeho režiséri Nazarij Kľujev, Roman Kelemen a Maxim Kľujev sa v ňom pokúsili zmapovať kariéru známeho rapera Patrika „Rytmusa“ Vrbovského.

Na pozadí príbehu jedného hudobníka ale zároveň dostávame pohľad na tri dekády slovenského hip-hopu. Okrem Rytmusových vrcholov a pádov tak budeme mať možnosť nazrieť na to, ako sa hip-hop na Slovensku formoval a ako prebiehal jeho vývoj.

Rytmusovi fanúšikovia, samozrejme, nebudú ochudobnení o rôzne zákulisné informácie a nečakané nástrahy, s ktorými sa spevák počas svojej kariéry stretol.

Okrem samotného Rytmusa v dokumente vystúpia aj mnohí jeho kolegovia a ľudia, ktorí ovplyvnili jeho tvorbu. „Produkovať tento film je pre náš tím splnený sen,“ prezradil Nazarij Kľujev, jeden z režisérov. „Vyrastali sme na skladbách od Rytmusa. Ako štáb do filmu vkladáme veľa energie a srdce fanúšika. Veríme, že to bude aj divák cítiť.“

Trailer sľubuje pôsobivý dokumentárny film, ktorý by mohol osloviť aj tých, ktorí sa v slovenskom hip-hope príliš neorientujú. Je jasné, že primárne je film cielený na Rytmusových fanúšikov, ale zdá sa, že tvorcovia nezabudli ani na ostatných divákov a ponúknu im mnohé pozoruhodné informácie z prostredia slovenskej rapovej scény.

Na Slovensku má tento žáner rozhodne zaujímavú históriu, takže režiséri rozhodne mali z čoho čerpať. V kinách by sme tak mohli dostať nielen vyrozprávanie jedného pozoruhodného príbehu konkrétneho hudobníka, ale aj komplexnejší pohľad na dejiny a vývoj hip-hopu na Slovensku. Do našich kín Tempos zamieri už 27. februára 2020.

Continental Film

Zdroj: Continental Film, Red Bull Presents


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.