Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen
Tlačová správa

Do kín prichádza slovenská komédia Villa Lucia. Ako prebiehalo natáčanie?

Na náročnú postprodukciu boli využité najmodernejšie digitálne technológie.


Do kín mieri už v marci komédia Villa Lucia, ktorej koproducentom je televízia JOJ. Táto filmová novinka je originálnou kombináciou dvoch u nás divácky najpopulárnejších žánrov: romantickej komédie a kriminálneho filmu

Tvorcovia v nej stavili na silné, charizmatické herecké obsadenie, prepracované kaskadérske scény a najmodernejšie digitálne technológie, to všetko okorenené humorom, ktorý je poctou klasickým francúzskym komédiám. Teraz tvorcovia predstavujú trailer a filmový plagát.  

TV JOJ

Diváci sa môžu už v marci tešiť na druhý kinofilm producenta a režiséra Michala Kollára, ktorý má za sebou originálne žánrové projekty so silným vizuálnym štýlom, napríklad krimitriler Červený kapitán, nakrútený podľa rovnomennej knihy Dominika Dána, alebo akčný seriál Ultimátum, ktorý ako koproducent spolu s ČT uviedla televízia JOJ na svojich obrazovkách minulý rok.

Po skvelej spolupráci pri Ultimáte vstúpila televízia JOJ aj do koprodukcie najnovšieho Kollárovho filmu Villa Lucia. Špecifický režisérsky rukopis tentoraz do popredia netradične stavia romantickú líniu milostného trojuholníka. „Villa Lucia je generačná výpoveď mixnutá s elementmi ,zlodejskej‘ komédie. No predovšetkým je to bláznivo poňatý príbeh prvej lásky,“ opisuje svoj film režisér. 

TV JOJ

Villa Lucia, ktorú tvorcovia charakterizujú ako „komédiu o prvej láske a poslednej vlámačke“, je výnimočná náročnou postprodukciou s využitím najmodernejších digitálnych technológií. Hoci je dej filmu situovaný do Bratislavy, ideálna lokácia vily sa našla až u našich západných susedov v Brne, v susedstve ikonického Tugendhatu.

Pred filmármi tak stála ťažká úloha – prostredníctvom 3D skenu virtuálne „premiestniť“ brniansku lokáciu do bratislavského podhradia. Vzhľadom na náročnosť a komplexnosť v slovenskej kinematografii nevídaného procesu na filme pracujú až štyri trikové štúdiá. Novinkou je tiež využitie LED pozadí, vďaka ktorým tvorcovia dokázali natočiť „letné“ scény v zime. Ide o modernú technológiu, nahrádzajúcu klasické postupy so zeleným či modrým plátnom, ktorá doposiaľ nebola v slovenskom filme využitá. 

Pozrite si TRAILER na film Villa Lucia

Samostatnú kapitolu tvorí štylizovaná automobilová naháňačka, kombinovaná s prestrelkou a výbuchmi, ktorá nemá (nielen) v slovenskej kinematografii obdobu. Vo frekventovanom bratislavskom podhradí sa scéna natáčala len dve noci, no jej technicky náročná postprodukcia trvala rok. Filmári si pri nej pomáhali kombináciou prakticky všetkých druhov digitálnych trikov – od 3D modelov cez zelené plátno až po obrovské, niekoľkometrové LED panely. Diváci sa okrem toho môžu tešiť aj na animovanú titulkovú sekvenciu, vytvorenú na základe výtvarných návrhov známeho karikaturistu Martina „Shootyho“ Šútovca. 

Film je posledné „veľké letné“ dobrodružstvo našich prerastených chlapcov,“ hovorí s úsmevom režisér a producent komédie Villa Lucia Michal Kollár a dodáva: „Veríme, že mužská časť publika sa zasmeje, pretože „je to naozaj o nás‘“ a tá ženská, pretože „je to naozaj o vás“.“  

Komédiu Villa Lucia prinesie do kín distribučná spoločnosť Bontonfilm 9. marca 2023. 

TV JOJ

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.